Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombki miniaturki na szydełku leżące na wyciągnietej dłoni. W tle zielony krzew iglasty.

Co składa się na cenę bombki szydełkowej?

Co składa się na cenę bombki szydełkowej- to pytanie, na które odpowiedź powinien poznać każdy klient zainteresowany ich zakupem.

Bombki choinkowe wykonane na szydełku z kordonka są niewątpliwie piękną ozdobą świąteczną. Wymagają jednak dużo pracy i umiejętności.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiej bombki, prawdopodobnie zastanawiasz się, co wpływa na jej cenę. Jako osoba szydełkująca takie bombki chciałbym przybliżyć Ci kilka czynników, które składają się na ostateczną wartość tego ręcznie robionego produktu.

1. Użyte materiały do zrobienia bombki

Użyte materiały to jeden z kluczowych aspektów kształtujących cenę bombki.

Głównym materiałem jest kordonek, czyli nić, z której tworzona jest bombka. Kordonki różnią się jakością i ceną. Może to być tańszy, syntetyczny kordonek, ale także wyższej jakości, naturalne włókna, takie jak bawełniane czy jedwabne. Wyższa jakość i bardziej luksusowy kordonek będą wpływać na cenę.

Pamiętajmy także o ekologicznych aspektach produkcji. Wiele osób stawia na zrównoważoną produkcję i korzysta z naturalnych materiałów oraz technik. To może również wpłynąć na cenę bombki, ponieważ ekologiczne materiały są często droższe.

Wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji, a także od tego, jaka to ma być bombka. Oprócz nici potrzebne będą także inne rzeczy w zależności od tego, jaką bombkę robimy.

Rodzaje bombek

– Bombki bez wypełnienia. Taka bombka po zrobieniu musi być utwardzona. Jeśli chodzi o środki, które do tego służą, to także może być różny wybór. Niektórzy używają zawiesiny z cukru i wody lub krochmalu, nawet ugotowanego z mąki ziemniaczanej. Ja do utwardzenia bombek stosuję klej do drewna wikol i krochmal ługa. Jak to robię? Jeśli interesuje Cię ten sposób, zajrzyj do artykułu: Jak zrobić szydełkiem- Bombka Motylki

– Bombki na wypełnieniu akrylowym. Są to bombki, które wewnątrz mają wypełnienie w postaci plastikowych- akrylowych kul składanych z 2 połówek. Cena akrylowych kul jest różna w zależności od wielkości.

– Bombki z perełkami. Wymienione wyżej rodzaje bombek mogą być dodatkowo ozdabiane perełkami lub koralikami. Wrabia się je najczęściej w trakcie szydełkowania, przyszywa lub przykleja np. klejem na gorąco. Takie bombki z perełkami są bardzo eleganckie.

2. Wykonanie

Czas i praca, które włożymy w wykonanie bombki na szydełku, mają ogromne znaczenie dla finalnej ceny. Bombki choinkowe wykonane na szydełku są dziełem precyzji, a czasami tworzenie nawet jednej bombki może zająć bardzo wiele godzin. Wiele osób szydełkujących ma wiele lat doświadczenia i talentu, dlatego ich praca jest ceniona. Im bardziej skomplikowany wzór lub im bardziej szczegółowe zdobienia, tym więcej potrzebujemy czasu i umiejętności, co wpływa na cenę.

Biorąc pod uwagę fakt, że minimalna krajowa stawka godzinowa w 2023r. wynosi ponad 20zł, więc najniższa cena bombki powinna wynosić minimum 20 zł. Oczywiście nie jest tak, ponieważ ceny rękodzieła w Polsce są zaniżane.

3. Skomplikowany wzór i techniki

Bombki choinkowe szydełkowane z kordonka często mają gotowe wzory i zaawansowane techniki szydełkowania. Im bardziej wymagający jest wzór, tym więcej pracy, umiejętności i doświadczenia szydełkującego eksperta.

Wzory bombek można także kupić. W Polsce nie jest to jeszcze popularne, ale dużo wzorów znajdziemy na Etsy.

Często osoby szydełkujące wykorzystują samodzielnie opracowane unikatowe wzory bombek. Opracowanie dobrego wzoru wymaga wielu prób, prucia, dopracowywania itp. Czas poświęcony na to nie jest, niestety, wliczany w cenę bombki, bo znacznie by podniósł jej cenę.

Co składa się na cenę bombki szydełkowej?

Ostateczna cena bombki choinkowej wykonanej na szydełku z kordonka zależy od indywidualnych czynników, takich jak umiejętności wykonawcy, jakość materiałów, czas poświęcony na wykonanie i dodatki. Ważne jest, aby docenić skomplikowaną pracę, której wymaga wykonanie takiej bombki. Kiedy będziesz wybierać swoją idealną bombkę choinkową, zastanów się nad wartością, jaką przyniesie Ci jako unikalna, ręcznie robiona ozdoba świąteczna. Kupując taką bombkę docenisz żmudną pracę rękodzielnika, która wymaga wiele serca, cierpliwości i starań, aby finalnie bombka Cię zachwyciła.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: