Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Spódnica z włóczki na szydełku

Witam serdecznie na stronie Blog rękodzieło Bajery Eli!

Blog rękodzieło Bajery Eli, skąd w ogóle wzięła się ta nazwa?

To trochę dłuższa historia, ale opowiem, jak to wszystko się zaczęło.

Kiedy byłam młodą mamą, w czasach jeszcze komunistycznych, to trudno było kupić cokolwiek w sklepie. Mam cztery córki i gdy były jeszcze małe, musiałam sama zatroszczyć się o to, żeby wyglądały pięknie. Szyłam sukienki, spódniczki, a nawet spodnie. Robiłam na drutach lub na szydełku bluzeczki, sweterki, czapeczki, szaliczki i inne części garderoby. Zresztą nie tylko dla dzieci, także dla siebie zrobiłam trochę rzeczy, na przykład tę spódnicę:

Długa spódnica zrobiona ręcznie na szydełku

Kiedy dzieci podrosły, a ja poszłam do pracy na etat, brakowało mi czasu na robótki ręczne. Zdarzało mi się jeszcze od czasu do czasu coś zrobić, ale bardzo rzadko.

Było tak do czasu, kiedy moja córka z rodziną przeprowadziła się do nowo wybudowanego domu. U sufitu wisiały jedynie żarówki, które zupełnie nie pasowały do pachnącego świeżością wnętrza. Wtedy to postanowiłam coś z tym zrobić. I tak na nowo wróciłam do robótek ręcznych i zrobiłam brakujące żyrandole.

Moje pierwsze szydełkowe klosze.

Potem były bombki, gwiazdki, aniołki na choinkę i wiele innych rzeczy. Wreszcie kiedyś moja znajoma powiedziała: “Piękne te twoje bajery” i tak powstała nazwa Bajery Eli. Może jest trochę myląca, ale łatwo wpada w ucho , dlatego ją wybrałam. Aby uzupełnić zamierzam prowadzić także blog rękodzieło Bajery Eli.

Dlaczego sklep?

Teraz, kiedy już jestem na emeryturze, więc mogę więcej czasu poświęcić na rękodzieło i spróbować jeszcze swoich możliwości w tym zakresie.

Obecnie rękodzieło wraca do łask, można powiedzieć, że przeżywa swój renesans. W okresie lockdownu, kiedy wiele osób przebywało w domach, właśnie zajęło się rękodziełem. Napisałam “osób”, bo znam także dziergających mężczyzn. Sama uczyłam chłopców na zajęciach technicznych robótek szydełkowych. Nie było to łatwe zadanie, ale satysfakcja była tym większa , kiedy (szkoda, że tylko niektórym), udało się zrobić opaskę na rękę!

Ponieważ zajmuję się rękodziełem od dawna, dlatego posiadam już pewne doświadczenia w tym zakresie, którymi zamierzam się dzielić ze wszystkimi, którzy mnie odwiedzą. Na kanale YouTube Ela M – YouTube zamieściłam już kilka filmików instruktażowych, w których pokazuję, jak wykonać niektóre wzory szydełkiem oraz w jaki sposób zrobić torebkę ze sznurka lub przędzy i wszyć do niej podszewkę.

Znajdziesz tutaj artykuły dotyczące mojego rękodzieła, wskazówki, jak je wykonać, użytkować i pielęgnować.

W mojej pracowni powstają artykuły do wystroju wnętrz, na przykład klosze do żyrandoli, obrazki na ścianę, świece zapachowe, łapacze snów i wiele innych rzeczy. Robię ozdoby świąteczne i okolicznościowe. Wszystko to możesz obejrzeć w sklepie Sklep z rękodziełem – Bajery Eli, do którego serdecznie Cię zapraszam.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, pytaj śmiało, postaram się udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: