Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka choinkowa z perełkami robiona ręcznie na szydełku

Szydełkowanie bombki z perełkami

Szydełkowanie bombki z perełkami ze schematem i opisem będzie możliwe nawet dla osób początkujących.

To już kolejna moja bombka z koralikami, bo o takie prosicie. Ta jest troszkę inna od tej, którą ostatnio robiłam wcześniej, ale wielkością są takie same.

Bombka ma średnicę 8,5 cm, zależy, jak napompujemy balonik. Jednak trzeba tak napompować, żeby bombka miała ładny okrąglutki kształt.

Szydełkowanie bombki z perełkami- schemat

Szydełkowanie bombki z perełkami- potrzebne materiały

Bombkę będę robiła z nici firmy Malwa tex 180 i użyję szydełka 1,3 mm. Potrzebne będą nam jeszcze perełki, w sumie 114 perełek na wykonanie takiej bombki.

Część początkowa

Zaczynam od 6 oczek łańcuszka, łączę kółeczko oczkiem ścisłym. W tym kółeczku robię 12 słupków pojedynczych, zamiast pierwszego słupka robię trzy oczka i jeszcze 11 słupków.

Łączę wszystkie okrążenia oczkiem ścisłym.

W drugim okrążeniu w pierwszym słupku robię 3 słupki w tym samym miejscu. I teraz już będę wrabiała koraliki. Robię oczko łańcuszka, wyjmuję szydełko i nabieram na nie koralik, przeciągam koralik i robię jeszcze 1 oczko łańcuszka. Taki motyw powtarzam 6 razy.

W trzecim okrążeniu robię na każdym słupku dwa słupki w tym samym miejscu, czyli w sumie teraz będę mieć w tym motywie sześć słupków. Dalej tak samo, jak było: oczko, koralik, oczko.

Kolejne okrążenia zaczynam od 3 słupków. W okrążeniu czwartym powtarzam 12 razy motyw: trzy słupki- słupek na słupku, oczko, koralik i oczko.

Okrążenie piąte robię tak samo, jak czwarte, czyli trzy słupki, oczko, koralik i oczko.

Część środkowa

Tę część bombki stanowią 3 okrążenia: szóste, siódme i ósme. Robimy je w identyczny sposób: trzy słupki- słupek na słupku i dwa oczka łańcuszka, koralik, dwa oczka, trzy słupki, jedno oczko, koralik i oczko.

Część trzecia- zwężanie bombki

Od tego, dziewiątego, okrążenia zaczynam zwężać bombkę. Nadal robię trzy słupki, potem tylko jedno oczko, koralik, dwa oczka, trzy słupki, oczko, koralik, oczko.
Dziesiąte okrążenie składa się z motywu: trzy słupki, koralik, oczko, trzy słupki, oczko, koralik, oczko.
W okrążeniu jedenastym robię 6 słupków, oczko, koralik i oczko.
Okrążenie 12: powtarzamy 3 razy-2 słupki łączone górą oraz oczko, koralik i oczko.
Trzy słupki łączone górą w okrążeniu trzynastym, oczko, koraliki, oczko.
I ostatnie okrążenie czternaste składa się z 6 słupków. Wbijam szydełko w każde połączenie słupków poprzedniego okrążenia. Łączę na końcu oczkiem ścisłym w trzecim oczku, które zastąpiły mi pierwszy słupek. Robię jeszcze jedno oczko i odcinam nitkę.

Utwardzenie bombki

Po zrobieniu taką bombeczkę trzeba namoczyć w jakimś utwardzaczu. Ja najczęściej moczę w mieszance kleju wikoli i ługi. Potem wyciskam i suszę na baloniku. Koraliki trzeba troszeczkę powycierać z kleju i jak one wyschną, jeszcze raz wytrzeć, bo jeśli tego nie zrobimy, to nie będą się błyszczeć.

Zakończenie

Mam nadzieję że każdemu udało się zrobić ze mną taką bombkę, jeśli nie, to można ją zawsze kupić w moim sklepie. Serdecznie dziękuję za wspólne szydełkowanie i zapraszam do pochwalenia się swoimi pracami.

Szydełkowanie bombki z perełkami- poradnik wideo

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Jeden komentarz

  1. Przepiękna bombka! Te perełki dodatkowo nadają jej uroku. Będzie pięknie wyglądać na choince. Aż żałuję, że sama nie potrafię robić takich cudów na szydełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *