Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Szydełkowe bombki na choinkę na kuli akrylowej o średnicy 8 cm

Szydełkowanie bombki na kuli akrylowej?

Szydełkowanie bombki na kuli akrylowej z pomocą tego artykułu będzie proste. Zapraszam do szydełkowania kolejnej bombki.

Tym razem będzie to bombka na kuli akrylowej o średnicy 8 centymetrów. Wyjaśnię, że ta bombka na pewno też może być bez kuli, pusta w środku. Wtedy możemy ją suszyć na baloniku, usztywnić w jakimś środku.

To jest jeden wzór, ale w zależności od tego, jak nałożymy tę robótkę na tę kulę, to właśnie troszkę te bombki będą się różnić, jak widać. Można więc powiedzieć, że to jest bombka dwa w jednym.

Będę szydełkować z kordonka firmy Malwa Tex 180 i używam szydełka półtora milimetra.

Szydełkowanie bombki na kuli akrylowej- schemat

Szydełkowa bombka na choinkę na kuli akrylowej o srednicy 8 cm

Szydełkowanie bombki na kuli akrylowej- instrukcja krok po kroku

Początek

Zaczynam bombkę od zrobienia 7 oczek łańcuszka. Zamykam kółeczko oczkiem ścisłym.

I teraz w tym kółeczku robię słupki podwójne. Trzy słupki łączone górą, zamiast pierwszego trzy oczka łańcuszka i jeszcze dwa słupki. Teraz trzy oczka łańcuszka. Takich motywów robię osiem. Łączę okrążenie oczkiem ścisłym.

Na poprzeczce z 3 oczek robię półsłupek, półsłupek z narzutem, słupek pojedynczy, 2 słupki podwójne, słupek pojedynczy, półsłupek z narzutem i półsłupek. Robię takie płatki na każdym łuku.

W następnym okrążeniu przechodzę oczkami ścisłymi na wierzchołek płatka. Między dwoma słupkami podwójnymi robię półsłupek, 8 oczek łańcuszka i tak do końca okrążenia. Kończę okrążenie w pierwszym półsłupku.

Robię oczko i półsłupek. I teraz 5 oczek łańcuszka, półsłupek na łuku poprzedniego okrążenia, 5 oczek, półsłupek na półsłupku i tak do końca okrążenia czwartego. Koniec okrążenia łączę trochę inaczej. Robię dwa oczka i słupek pojedynczy w pierwszym półsłupku.

Część środkowa bombki

W okrążeniu piątym robię półsłupek na każdym łuku i pięć oczek łańcuszka. Kończę okrążenie tak jak poprzednio: dwa oczka i słupek w pierwszym półsłupku.

Okrążenie szóste będzie takie samo jak piąte, czyli półsłupek I 5 oczek. Robimy tak do końca to okrążenie. Teraz robię również ostatni łuk z 5 oczek i łączę oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku.

I w okrążeniu siódmym powtarzamy to, co w drugim, czyli będziemy robić takie płatki. Robię więc półsłupek, półsłupek narzutem, słupek pojedynczy, 2 słupki podwójne, słupek pojedynczy, półsłupek z narzutem i półsłupek. Powtarzam tak na każdym łuku i do końca okrążenia będziemy mieć 16 takich elementów, takich płatków.

Na końcu okrążenia również przechodzę oczkami ścisłymi na środek pierwszego płatka. Między słupkami podwójnymi robię półsłupek, 5 oczek łańcuszka. I tak do końca tego okrążenia. W ostatnim elemencie robię 2 oczka i słupek w pierwszym półsłupku.

Teraz na powstałej poprzeczce robię słupek-zamiast pierwszego słupka 3 oczka i trzy oczka na poprzeczkę. Na każdym łuku słupek i 3 oczka. Możemy wbijać szydełko w trzecie środkowe oczko lub pod poprzeczkę. I tak do końca tego okrążenia dziewiątego. Koniec okrążenia łączę oczkiem ścisłym w trzecim oczku.

I teraz trzeba już koniecznie włożyć kulę, bo inaczej potem nie wejdzie.

Zwężanie bombki

Teraz na każdym słupku poprzedniego tego okrążenia robię również słupek, a na poprzeczce tym razem dwa oczka. Na końcu okrążenia robię oczko łańcuszka, wbijam szydełko w trzecie oczko, wyciągam nitkę i robię tak, jak półsłupek.

Teraz na środku tej poprzeczki robię półsłupek, oczko łańcuszka. Na następnej poprzeczce robimy: słupek pojedynczy, oczko łańcuszka, słupek podwójny, oczko łańcuszka, słupek pojedynczy, oczko łańcuszka. I robimy 8 takich elementów do końca tego okrążenia.

Na końcu łączę oczkiem ścisłym w tym półsłupku i przechodzę oczkami ścisłymi na drugi słupek, na ten słupek podwójny. Teraz na tym słupku robię słupek pojedynczy i dwa oczka łańcuszka.

W ostatnim okrążeniu jeszcze robię dwa półsłupki łączone górą, żeby troszkę zwężyć otwór. Łączę z początkiem oczkiem ścisłym. Robię jeszcze jedno oczko i odcinam nitkę. Przeciągam ją na lewą stronę. I w ten sposób mamy taką bombeczkę gotową.

Szydełkowanie bombki na kuli akrylowej- poradnik wideo

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić ze mną taką bombkę. Jeśli nie, to oczywiście można ją zakupić w moim sklepie.

Serdecznie dziękuję za wspólne szydełkowanie i zapraszam do dzielenia się swoimi komentarzami i pokazywania swoich prac.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: