Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies

Serwetka z motylami

Serwetka z motylami- część 1. Motyle

Serwetka z motylami

Serwetka z motylami to naprawdę piękna serwetka do koszyczka wielkanocnego. Na koszyczku układa się bardzo dobrze, motylki otulają brzegi koszyczka, więc serwetki na pewno nie zwieje wiatr.

Wykonanie takiej serwetki nie jest bardzo skomplikowane, najwięcej trudności będzie przy łączeniu motylków ze środkiem serwetki.

Serwetkę robię w 2 częściach. Najpierw wykonuję motylki i od razu łączę je ze sobą. Potem robię samą serwetkę i łączę ją z motylami.

Potrzebne materiały:

Motylki- opis wykonania

Wykonanie motylka zaczynam od środka, czyli tułowia i robię same słupki pojedyncze tak, jak w schemacie. Potem przechodzę oczkami ścisłymi przez 3 rzędy i w trzech środkowych rzędach tułowia dorabiam skrzydełka. Robię w jedną stronę, następnie przekręcam robótkę i robię w drugą stronę. Do 6. rzędu robię dwa skrzydełka jednocześnie, a potem już pojedynczo. Tak samo powtarzam wszystko z drugiej strony tułowia. Motylek ma skrzydełka zrobione wzorem ananasków. Na większym skrzydełku ananasek zaczyna się od 6 słupków, a na mniejszym od 4. Motylki łączę ze sobą na większym skrzydełku. W ostatnim rzędzie nie robię 5 oczek, tylko robię 2 oczka, a nastepnie słupek podwójny wkłuwając szydełko na łuku z pięciu oczek (w tym samym miejscu) sąsiedniego motylka i robię kolejne 2 oczka, które łączę półsłupkiem na końcu rzędu. Aby wzmocnić końcówkę, robię tutaj jeszcze dwa oczka ścisłe.

W sumie wykonuję 4 motylki i łączę je w ten sposób, aby ułożyły się na okręgu większymi skrzydełkami od środka.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: