Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies

Serwetka do koszyczka- wzór ananaski

Serwetka z białego kordonka, wzór ananaski.

Serwetka do koszyczka wielkanocnego na pewno każdemu się przyda. Ucieszy każdego, kto zrobi ją samodzielnie. Wzór ananaski jest bardzo popularnym wzorem, a ten jest według mojego pomysłu. W tym artykule opiszę sposób robienia dalszej części serwetki, którą opisywałam we wcześniejszym artykule: https://bajeryeli.pl/serwetka-ananaski-z-motylami-czesc-2/ Aby zrobić serwetkę od początku, trzeba skorzystać z tego linku.

Do 9 okrążenia obie serwetki wykonujemy według tego samego wzoru. W tej wersji zmienia się schemat od 10 okrążenia. Dla ułatwienia wklejam tutaj link i schemat do początkowej części serwetki.

Każde okrążenie zamykamy oczkiem ścisłym, zamiast pierwszego słupka robimy 3 oczka łańcuszka.

Schemat serwetki- wzór ananaski

Jak wodać ze schematów kożdy motyw przerabiamy w okrążeniu 8 razy. Począwszy od 19 okrążenia powtarzamy cały czas te same motywy od początku okrążenia aż do końca. 

Zakończenie tej serwetki jest o tyle dobre, że możemy dowolnie regulować jej wielkość. Wystarczy, że zrobimy więcej okrążeń. Należy jednak zwiększyć ilość oczek łańcuszka między słupkami lub zrobić więcej słupków.

Na zakończenie zawsze piorę swoje serwetki. Serwetek do koszyczka nie krochmalę, ale zawsze blokuję. Cały proces robienia tej serwetki wraz z blokowaniem przedstawia mój film na YT: https://www.youtube.com/watch?v=ckWPU-CMo9k&t=1279s

Serwetka do koszyczka będzie nam służyła przez wiele lat. Ja swoje serwetki piorę w pralce, suszę rozłożone na ręczniku, prasuję. W razie potrzeby można je potraktować wybielaczem, bo są zrobione z kordonka bawełnianego.

Można je kupić także w moim sklepie:https://bajeryeli.pl/produkt/serwetka-wykonana-szydelkiem-lub-na-drutach/

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: