Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies

Parasolka zrobiona szydełkiem to piękna ozdoba na choinkę.

Parasolka na choinke zbiałego kordonka.

Średnica tej parasolki wynosi 8 cm.

Taką parasolkę na choinkę i parasolki w inne wzory można kupić w moim sklepie. Serdecznie zapraszam na zakupy osoby zainteresowane.

Zrobię ją z kordonka firmy Malwa, tex 180, szydełkiem 1,5 mm.

Wzór

Uproszczony schemat parasolki

Parasolka na choinkę- opis szydełkowania

Zaczynam od 6 oczek łańcuszka. Zamykam okrążenie oczkiem ścisłym, będę pracowała w okrążeniach. W każdym okrążeniu powtarzam motyw 12 razy.

W pierwszym okrążeniu robię 12 półsłupków, na początku każdego okrążenia robię oczko łańcuszka i w tym samym miejscu półsłupek.

Kolejne okrążenia robię zgodnie ze schematem, a więc w drugim okrążeniu: półsłupek i 3 oczka łańcuszka. Wkłuwam szydełko w każdy półsłupek poprzedniego rzędu. W ostatnim elemencie tego okrążenia robię 2 oczka, wkłuwam szydełko w początkowy półsłupek, wyciągam nitkę i przerabiam. W ten sposób znalazłam się na środku łuku.

Trzecie to: słupek i 3 oczka łańcuszka. Słupek robię na każdym łuku poprzedniego rzędu. Zamiast pierwszego słupka robię półsłupek i jeszcze 2 oczka. I tak do końca tego okrążenia. Łączę oczkiem ścisłym w trzecim oczku, które zastępowały pierwszy słupek.

Następne okrążenie 4 to: 3 półsłupki, 3 oczka łańcuszka i 2 półsłupki. Pierwszy półsłupek robię na słupku poprzedniego okrążenia. Teraz 2 półsłupki na poprzeczce, 3 oczka i 2 półsłupki z drugiej strony na tej samej poprzeczce. Łączę okrążenie oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku.

W kolejnym okrążeniu (5) robię 12 razy: półsłupek i 6 oczek łańcuszka. Półsłupek robię na słupku z 3 okrążenia. I tak do końca tego okrążenia. W ostatnim elemencie robię 2 oczka łańcuszka i wkłuwam szydełko w pierwszy półsłupek tego okrążenia, robię słupek patentowy.

W ten sposób jestem na środku łuku, bo teraz na każdym łuku będę robiła 2 słupki, między tymi słupkami 6 oczek łańcuszka. Tak robię do końca okrążenia. Koniec okrążenia łączę oczkiem ścisłym z początkiem.

I teraz ostatnie okrążenie. W tym okrążeniu robię: półsłupek, 3 oczka,4 półsłupki, 3 oczka, 3 półsłupki. Na początek oczko łańcuszka i w tym samym miejscu półsłupek, 3 oczka, następny półsłupek w następnym słupku. I teraz na poprzeczce wkłuwam w każde oczko szydełko, robię 3 półsłupki, 3 oczka i 3 półsłupki.

Na końcu łączę oczkiem ścisłym z pierwszym półsłupkiem. Obcinam nitkę, przekładam ją na lewą stronę i chowam pod oczkami. Nadmiar mogę obciąć.

Usztywnianie i suszenie

I teraz moczę tę swoją robótkę w mieszance kleju wikol i ługi, odciskam mocno z nadmiaru kleju i suszę na połówce bombki plastikowej o średnicy 8 cm. Naciągam robótkę na bombkę owiniętą folią i przypinam igłami lekarskimi, bo one nie rdzewieją.

Wykończenie

Po wysuszeniu przyklejam wieszaczek klejem na gorąco na wierzchu, na środku parasolki. Z białego drucika kreatywnego robię rączkę. Wklejam ją od spodu parasolki w zawieszkę. Na drugim końcu rączki przyklejam szklany koralik.

I nasza parasolka jest gotowa. Mam nadzieję, że wszystkim udało się zrobić taką parasolkę na choinkę, a jeśli nie, to zapraszam do skorzystania z poradnika video.

Uwaga: Jeśli zrobimy 2 takie połówki możemy mieć bombkę. Należy je połączyć w ostatnim rzędzie drugiej połówki

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: