Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Parasolka na choinkę z kordonka

Parasolka na choinkę wzór nr 2- jak zrobić?

Parasolka na choinkę wzór 2 to piękna ozdoba z kordonka. W artykule wzór oraz opis krok po kroku, jak zrobić szydełkiem.

Dzisiaj zapraszam do wspólnego szydełkowania takiej parasoleczki. Jest to drugi mój wzór. Nie jest to w całości wzór wymyślony przeze mnie , motyw “oczka” pochodzi ze strony MyPicot.com, który zmodyfikowałam na potrzeby tej parasolki. Artykuł zawiera dokładny opis wykonania oraz schemat. Wyjaśnię też, jak zrobić rączkę i jak tę parasolkę wykończyć.

Ta parasoleczka ma średnicę 9 cm.

Zapraszam do wspólnego szydełkowania.

Parasolka na choinkę- wzór 2

Wzór

Jak zwykle przygotowałam wzór, taki prosty, zawierający 1 motyw. Będę pracowała w okrążeniach wykonując 7 motywów.

Parasolka na choinkę wzór 2- opis wykonania

Zaczynam od 6 oczek łańcuszka. Na początku magiczne kółeczko. Zamykam okrążenie zawsze oczkiem ścisłym.

  • W pierwszym okrążeniu robię 14 półsłupków. Na początek oczko łańcuszka i 14 półsłupków. Od razu wrabiam końcówkę nitki, która została.
  • Drugie okrążenie to 14 słupków i oczko łańcuszka. Zamiast pierwszego słupka zawsze robię 3 oczka łańcuszka. Słupek robię w każdym półsłupku poprzedniego rzędu. Łączę z początkiem w trzecim oczku, które zastępowały mi pierwszy słupek.
  • Podobnie jak w drugim, robię w trzecim okrążeniu: 14 razy słupek i 2 oczka łańcuszka. Teraz słupki będą na oczku z poprzedniego rzędu. W odpowiednie miejsce przechodzę oczkami ścisłymi.
  • W czwartym okrążeniu robię teraz 7 motywów: półsłupek, 2 oczka, słupek, 2 oczka, 4 oczka. Zaczynam w tym miejscu, gdzie skończyłam, ale zaczynam od zrobienia słupka w tym motywie, a początek motywu (2 oczka) dorobię na końcu- tylko w tym pierwszym motywie. Robię 3 oczka zamiast słupka i jeszcze 2 oczka, półsłupek. Półsłupek robię między słupkami poprzedniego rzędu. I teraz 4 oczka, a półsłupek następny między następnymi słupkami. I tak do końca tego okrążenia. Na końcu łączę z początkiem oczkiem ścisłym w trzecim oczku.
  • 7 motywów- zgodnie ze wzorem- robię także w okrążeniu 5, 6, 7 i 8.
  • I w ostatnim okrążeniu, dziewiątym, mam same półsłupki. Po prostu obrabiam tę parasolkę półsłupkami. Wkłuwam szydełko w każde oczko ostatniego rzędu. Wkłuwam w środek oczka, wtedy ten brzeg wygląda lepiej.

Usztywnianie i suszenie

I teraz moczę taką robótkę w mieszance kleju wikol i ługi w stosunku 1:1. Suszę na połówce bombki. Używam połówki bombki plastikowej o średnicy 8 cm, owiniętej folią. Można jeszcze na końcach przypiąć igłami od zastrzyków do styropianu. Igły należy usunąć zanim parasolka do końca wyschnie, ponieważ jeszcze trzeba poprawić kształt.

Zawieszka i rączka

Kiedy parasolka wyschnie, najpierw przyklejam zawieszkę na środku. Używam do tego kleju na gorąco. To jest klej przeźroczysty, w ogóle go nie widać.

Teraz wyjaśnię, jak zrobić rączkę ze zwykłego drucika. To jest drucik taki powlekany, biały, na który nawlekam koraliki. To są koraliki 6 mm. Odmierzam sobie odpowiednią długość drucika i nawlekam tyle koralików, ile potrzebuję. Muszą to być takie koraliki, żeby miały właściwe otworki. U mnie na druciku jest 25 koralików. Ostatni koralik przyklejam klejem na gorąco. Z drugiej strony tej rączki robię taki zawijas na końcu i wklejam od środka parasolki w zawieszce.

Zakończenie

I w ten sposób parasoleczka już jest gotowa.

Parasolka na choinkę z kordonka
Parasolka na choinkę zrobiona szydełkiem

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić taką parasoleczkę, z taką rączką. Jeśli nie, to zapraszam oczywiście na zakupy do mojego sklepu rękodzielniczego Bajery Eli.

Można także skorzystać z poradnika video na moim kanale YouTube.

Dziękuję dzisiaj za wspólne szydełkowanie,

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: