Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies

Owieczka z włóczki- jak zrobić szydełkiem?

Owieczka z włóczki leżaca i stojąca

Kilka ogólnych uwag.

Owieczka z włóczki na pewno każdemu skojarzy się ze świętami wielkanocnymi. Wprawdzie okres wielkanocny już się skończył, ale chciałam nadrobić zaległości, dlatego dziś opiszę sposób wykonania szydełkim takiej owieczki. Jeśli dorobimy zwierzaczkowi różki, to może to być baranek.

Owieczka wielkanocna (baranek) będzie w dwóch wersjach: leżącej na trawce i stojącej.

Do zrobienia owieczek potrzebne będą:

– włóczka w kolorze białym, beżowym, zielonym

– szydełko nr 2,5 mm

– wypełnienie

– oczy do zabawek (mogą być malutkie guziczki)

Zapraszam do wspólnego szydełkowania.

Owieczka z włóczki- schemat i opis wykonania

Owieczka z włóczki- schemat

Głowa

Zaczynam robótkę od wykonania głowy włóczką w kolorze beżowym, tę część robię zwykłymi półsłupkami zaczynając od 5 w magicznym kółeczku. Potem zwiększam ich liczbę w miejscach pokazanych na schemacie, przez co osiągniemy trochę spłaszczony pyszczek. W rzędzie 12 zmieniam włóczkę na białą i od tego miejsca robię wzorem pęczków (nazywanych także pufami). Od tego miejsca robię także w rzędach, czyli odwracam robótkę i robię tam i z powrotem rząd 12, 13 i 14, natomiast rząd 15 zamykam w okrążeniu. Tutaj odcinam nitkę, bo to jest już koniec głowy owieczki, którą potem doszywam do ciała. Przed wypełnieniem głowy owieczki, wyszywam czarną nitką pyszczek i nos oraz przyszywam oczy z guziczków lub przyklejam gotowe oczy do zabawek.

Ciało

Ciało zaczynam od wykonania łańcucha składającego się z 7 pęczków, a potem robię naokoło nich w okrążeniach, wkłuwam szydełko w miejsce między tymi pęczkami . Robię zgodnie ze schematem okrążenia od 2 do 7. W okrążeniach 7-8-9 robię półsłupki zmniejszając ich liczbę zgodnie ze schematem. Teraz wypycham owieczkę wypełnieniem, najlepiej silikonowym, a następnie zszywam otwór. W ten sposób spód owieczki jest płaski i może ona swobodnie leżeć.

Owieczka z włóczki- ciałko

Uszy

Uszy- 2 sztuki, robię oddzielnie. Używam tego samego koloru włóczki jak w pyszczku. Są tu tylko dwa rzędy. Rząd pierwszy, składający się z samych słupków. Zaczynam od 3 oczek łańcuszka, które zastępują pierwszy słupek, kolejne słupki robię wkłuwając szydełko w podstawę poprzedniego słupka. W drugim rzędzie robię same półsłupki. Gotowe usszy przyszywam do głowy.

Trawka

Jeśli chcemy zrobić owieczkę leżącą robimy wokół niej trawkę z zielonej włóczki. Ja robię najpierw rząd półsłupków przy podstawie, a następnie rząd pęczków- zgodnie z e schematem. Można jednak zrobić trawkę oddzielnie i potem ją doszyć.

Nogi

Jeśli chcemy zrobić owieczkę stojącą, to zamiast trawki robimy 4 nogi. Robię je z tej samej włóczki co uszy i pyszczek. Nogi robię samymi półsłipkami zgodnie ze schematem, potem wypycham i przyszywam do tułowia.

Owieczka z włóczki to mój własny pomysł, jak wykonasz, podaj autora, będzie mi bardzo miło. Jeśli z tego opisu nie uda Ci się zrobić, to odsyłam do poradnika video: https://www.youtube.com/watch?v=1X-k49kxsZA

Inne rękodzieło z kategorii:Wielkanocne znajdziesz w moim sklepie: https://bajeryeli.pl/produkt/koszyczek-wielkanocny-azurowy/

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: