Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Dłoń trzymająca jajko plastikowe o średnicy 8 cm ubrane w koszulkę wykonaną z białej nici na drutach, zawiązana na jajku zieloną kokardką

Koszulka na jajko zrobiona na drutach

Koszulka na jajko o średnicy 8 cm- jak zrobić na drutach. Szczegółowy opis ze schematem.

Koszulka na jajko zrobiona na drutach jest delikatniejsza niż ta zrobiona szydełkiem, szczególnie jeśli jest zrobiona z cienkiego kordonka. 

To prawda, że trudniej się ją robi, ale dla efektu końcowego warto się pomęczyć. Pisanki na drutach są bardzo efektowne, delikatne.

Jest to także alternatywa dla osób, które nie szydełkują, ale robią na drutach. Tutaj od razu muszę dodać, że nie jest to robótka dla osób początkujących, bo może zniechęcić. 

W tym artykule opiszę krok po kroku, jak zrobić kolejne okrążenia. Ta koszulka będzie pasowała na plastikowe lub styropianowe jajko o średnicy 8 cm.

Wybrałam prosty wzór, który można dowolnie modyfikować, to znaczy zacząć od mniejszej liczby oczek i zrobić mniej rzędów i wyjdzie nam koszulka na mniejsze jajko lub odwrotnie: zacząć od większej liczby oczek i zrobić więcejrzędów na jajko większe. Jest to mój projekt, więc jak zrobisz, możesz pochwalić się w mediach, ale podaj autora. Będzie mi bardzo miło.

 Koszulkę będę robiła z białego kordonka firmy  Malwa tex 180 https://firmamalwa.pl/kategoria-produktu/kordonek-bialy-tex180-zimniejsza-biel/ 

Potrzebne będą także druty pończosznicze (5 szt.) nr 2,0 mm, szydełko 1,5 mm, tasiemka w dowolnym kolorze. Nie zapominamy też o plastikowym lub styropianowym jajku. 

Dołączam także odręczny schemat. Schematy takich robótek czytamy od strony prawej do lewej. Przed przystąpieniem do pracy obowiązkowo trzeba zapoznać się z legendą, dlatego że oznaczenia poszczególnych oczek mogą być bardzo różne. Na moim schemacie widoczne są tylko rzędy nieparzyste, natomiast rzędy parzyste przerabiamy zawsze prawymi oczkami tak, jak w robótkach na okrągło.

Jeśli ktoś woli poradniki video, to może obejrzeć mój tutorial na YT: https://www.youtube.com/watch?v=9XjTkfajRRU&t=2250s

Koszulka na jajko wykonana na drutach
Koszulka na jajko zrobiona na drutach

Koszulka na jajko- jak zrobić?

Zaczynamy robótkę od 8 oczek, które nabieramy szydełkiem i rozkładamy je po 2 na każdy drut. Dalej przerabiamy zgodnie ze schematem. Okrążenia od 11 do 14 powtarzamy 6 razy.

Robótkę kończymy szydełkiem. Zbieramy z drutów kolejne 3 oczka i robimy na nich półsłupek, a następnie 5 oczek łańcuszka. Tak powtarzamy aż zbierzemy wrzystkie oczka z drutów. W powstałe w ten sposób dziurki wkładamy tasiemkę. Teraz należy włożyć do środka plastikowe lub styropianowe jajko i zawiązać kokardkę. I mamy gotową dekorację wielkanocną, a co najważniejsze, samodzielnie zrobioną.

Życzę powodzenia w dzierganiu, a jeśli komuś się nie uda, to taką koszulkę może kupić: https://bajeryeli.pl/produkt/jajko-wielkanocne-na-szydelku/

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: