Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Torebka ananaski dla dziewczynki

Jak zrobić torebkę komunijną dla dziewczynki

Jak zrobić torebkę komunijną dla dziewczynki na szydełku? Wyjaśniam w artykule krok po kroku. Dodatkowo schemat graficzny i poradnik wideo.

 Jak zrobić torebkę komunijną dla dziewczynki? Wyjaśnię w tym artykule. Taka torebka może  być użyta do stylizacji komunijnej ale też na inne okazje. 

Wcześniej zamieściłam już filmik na moim kanale YouTube, który pokazuje krok po kroku cały proces tworzenia takiej torebki. Jednak prosicie mnie jeszcze o dodatkowe wyjaśnienia, o schemat.  Dlatego postanowiłam stworzyć taki schemat i jeszcze zamieszczę dodatkowy do niego opis. Mam nadzieję, że pomoże osobom, którym nie wystarczył poradnik wideo. 

Jest to mój projekt torebki, więc będzie mi bardzo miło, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w mediach społecznościowych, podasz mnie jako autorkę.

Jak zrobić torebkę komunijną dla dziewczynki- schemat

Potrzebne materiały

 Do zrobienia tej torebeczki użyłam następujących materiałów:

  • kordonek firmy Malwa tex 240 w kolorze zimnej bieli
  • szydełko półtora milimetra może być nawet 1,75
  •  perełki o średnicy 5 mm do wykończenia torebki- 56 szt.
  •  tasiemka o szerokości jednego centymetra- 1,5 m,
  •  Biały materiał na podszewkę do torebki, ja użyłam białego tiulu o wymiarach 38×19 cm

 Jak zrobić dno torebki

Zaczynam szydełkowanie jak zwykle od magicznego kółeczka, w którym robię pierwsze oczko mojego łańcuszka. Dalej jeszcze 35 oczek, w sumie ma być 36 oczek łańcuszka.

Następnie w każdym oczku robię półsłupek, a w końcowych oczkach dodatkowo jeszcze po 3 półsłupki. W sumie w tym okrążeniu robię 78 półsłupków.

 W kolejnym okrążeniu  będę robiła słupki pojedyncze. Zamiast pierwszego słupka zawsze robię 3 oczka łańcuszka.

Na każdym boku robię również 36  słupków,  a na końcach dodaję po trzy słupki.  W sumie mam teraz 84 słupki.  Robię jeszcze jedno okrążenie składające się z 84 słupków i tak się kończy denko torebki.

Jak zrobić bok torebki

 Na boku torebki tworzymy wzór ananasków zgodnie ze schematem.  Schemat boku przedstawia tylko część torebki. W sumie mamy tutaj w okrążeniu 7 motywów, więc każdy motyw należy powtórzyć siedem razy. 

W pierwszym okrążeniu na boku robię najpierw półsłupek, potem trzy oczka łańcuszka i kolejny półsłupek w trzecim słupku od szydełka.  Znowu trzy oczka, półsłupek w trzecim słupku, a dalej 5 słupków w jednym słupku. Znowu omijam dwa słupki i robię półsłupek. Taki motyw powtarza się w pierwszym okrążeniu na boku torebki.

 Dalszą część robimy zgodnie ze schematem. 

Wykończenie torebki

 Na końcu szyję na maszynie podszewkę do tej torebeczki. Należy wykroić odpowiedni wymiar materiału. Zszywam boki i dół materiału szwem krytym.Następnie przyszywam podszewkę do zrobionej torebki, robię to maszynowo.  

W powstały tunel wciągam dwie tasiemki w ten sposób, aby pociągając za nie torebka się zamykała.  Mam gotową torebeczkę o wymiarach: 19×16 cm

 Jak zrobić torebkę komunijną dla dziewczynki Obejrzyj poradnik wideo

Jeśli komuś nie udało się zrobić ze mną tej torebki z tym artykułem, to zapraszam do obejrzenia poradnika wideo, który powinien pomóc. 

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: