Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka z motywem kwiatowym na kuli akrylowej o średnicy 8 cm, zrobiona szydełkiem z białego kordonka

Jak zrobić szydełkiem bombkę choinkową ?

Jeśli nie wiesz, jak zrobić szydełkiwm bombkę choinkową, to zapraszam Cię do wspólnego szydełkowania.

Tym razem będzie to bombka z motywem kwiatów, na wypełnieniu akrylowym o średnicy 8 cm. Bombkę robię z dwóch oddzielnych części, które łączę ze sobą na końcu.

Jest to mój pomysł na bombkę,dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w mediach podacie autora.

Ten wzór nie jest zbyt prosty, ale myślę, że z moją pomocą każdemu uda się wyszydełkować taką bombeczkę.

Oczywiście, uprzedzając pytania, można również tę bombkę usztywnić swoim sposobem i wysuszyć na baloniku. I też będzie na pewno piękna bombka, tylko troszkę większa.

Bombkę będę robiła z kordonka firmy malwa tekst 180 szydełkiem 1,5 mm.

1. Schemat

Schemat na szydełko fragmentu bombki z motywem kwiatowym
Wzór motywów- bombka z motywem kwiatowym

Jest to odręcznie zapisany schemat fragmentu bombki. Obok napisałam, jakie elementy wykonujemy w okrążeniach i ile razy należy je powtórzyć.

2. Jak zrobić szydełkiem bombkę- szczególowa instrukcja

A. Początek- kwiatek środkowy

Zaczynam od 8 oczek łańcuszka. Zamykam kółeczko oczkiem ścisłym.

I teraz w tym kółeczku będę robiła kwiatuszek składający się z 6 płatków. Na początek robię półsłupek, 4 oczka łańcuszka, 2 słupki 2 razy nawijane, 4 oczka łańcuszka i półsłupek.

I w ten sam sposób zrobię jeszcze 4 płatki, bo ostatni zrobię troszkę inaczej. W ostatnim płatku robię 4 oczka, jeden słupek podwójny, teraz 2 razy narzut i 2 słupki podwójne łączone górą.

B. Kwiatki boczne

W tym miejscu robię 11 oczek łańcuszka i robię półsłupek w 6 oczku od szydełka.

Teraz przekręcam robótkę w ten sposób, że nić idzie pod spodem, a kwiatuszek w prawą stronę. Wkładam teraz szydełko w środek tego powstałego kółeczka z 6 oczek, wyciągam nitkę i robię tutaj oczko ścisłe, czyli przeciągam nitkę przez to oczko, które miałam na szydełku.

I teraz w tym kółeczku będę robiła również kwiatuszek, ale składający się z 4 płatków. Płatki robię w ten sam sposób, jak wcześniej. 4 oczka łańcuszka, 2 słupki 2 razy nawijane (szydełko wkuwam cały czas w środek tego kółeczka), 4 oczka i półsłupek.

Kiedy zrobię już kwiatuszek składający się z 4 płatków, robię 5 oczek łańcuszka i łączę z kolejnym płatkiem tego kwiatuszka początkowego (środkowego). Ale teraz muszę zwrócić uwagę na to, żeby była prawa strona na wierzchu, bo kwiatek może się przekręcić.

Tych kwiatków bocznych zrobię 6, czyli znowu robię 11 oczek, półsłupek na szóstym oczku od szydełka. I teraz znowu przekręcam robótkę tak, że nitka idzie pod spodem, a kwiatuszki na prawo. Wkuwam szydełko w środek tego kółeczka, wyciągam nitkę i robię oczko ścisłe.

C. Jak połączyć kwiatki?

Dalej, tak jak poprzednio, robię płatki kwiatka. Tylko tutaj już troszeczkę inaczej będę robić, ponieważ będę łączyła ze sobą boczne kwiatki. I tak: 4 oczka, najpierw 1 słupek i tutaj już muszę łączyć moje kwiatuszki. W związku z tym po zrobieniu pierwszego słupka, wyciągam sobie dłuższą pętelkę, wyjmuję szydełko i wkłuwam w pierwszy płatek poprzedniego kwiatka na środku. Oczywiście również zwracam uwagę, żeby była prawa strona na wierzchu. Teraz wyciągam tę pętelkę, którą zdjęłam z szydełka i robię dalszą część płatka, czyli znowu słupek 2 razy nawijany, 4 oczka łańcuszka, półsłupek. W ten sposób będę łączyła kolejne kwiatki.

Na tym kwiatku robię jeszcze 3 płatki. Następnie 5 oczek łańcuszka i łączę z kolejnym płatkiem na środku tego centralnego kwiatuszka. Robię półsłupek.

Mam 2 kwiatki boczne i robię jeszcze 3 tak, jak opisałam wcześniej.

Ostatni, szósty kwiatek, muszę połączyć z kwiatami po obu stronach. Robię kolejno: 11 oczek łańcuszka, półsłupek (wkłuwam szydełko w 6 oczko od szydełka- nie liczę tego, które jest na szydełku). Przekręcam robótkę i robię pierwszy płatek: 4 oczka, słupek 2 razy nawijany, wyciągam dłuższą pętelkę, wkuwam szydełko w płatek sąsiedniego kwiatka, wyciągam tę pętelkę i dalej robię kwiatek. Drugi słupek, 4 oczka, półsłupek.

Jeszcze 2 płatki, a w ostatnim znów muszę połączyć. Robię 4 oczka, słupek 2 razy nawijany i łączę z kwiatkiem po lewej stronie. Wkłuwam szydełko na środku płatka, wyciągam pętelkę,tak jakby od lewej strony, przeciągam ją na prawą i teraz robię dalej, czyli znowu słupek 2 razy nawijany, 4 oczka, półsłupek.

Dalej 5 oczek i łączę oczkiem ścisłym z tym środkowym kwiatem tutaj, gdzie był początek tego okrążenia.Tu można zrobić jeszcze jedno oczko ścisłe obok.

Obcinam sobie nitkę. Zaciągam i przeciągam na lewą stronę, żeby na prawej nie była widoczna i nadmiar obcinam.

Tak robię 2 takie same części bombki.

D. Jak zrobić szydełkiem bombkę- etapy szydełkowania

E. Jak połączyć dwie połówki bombki?

Odkładam na razie jeden element na bok, a w drugim elemencie łączę ze sobą luźne płatki robiąc między nimi 7 oczek łańcuszka, na każdym płatku półsłupek. I tak robię do końca tego okrążenia. Na ostatnim łuku robię 3 oczka, 2 razy narzut wkłuwam szydełko w pierwszy półsłupek tego okrążenia i robię słupek 2 razy nawijany.

I w ten sposób jestem na środku ostatniego łuku.Teraz będę już łączyła z drugą połówką. Na początek robię półsłupek, 3 oczka łańcuszka i łączę z drugą połówką bombki na płatku kwiatu. Tyle, że teraz układam sobie lewą stroną do lewej tak, żeby właśnie mi potem wyszły prawe strony na wierzchu. Wkładam szydełko oczywiście w środek płatka drugiej połówki i robię półsłupek. Dalej 3 oczka, kolejny półsłupek robię na łuku itd. W ten sposób połączę 2 połówki.

W momencie, kiedy otwór się zawęży, wkładam do środka akrylową bombkę i dalsze łączenie robię tak samo, ale już na wypełnieniu.

3. Jak zrobić szydełkiem bombkę- poradnik wideo

Jeśli jeszcze nie udało Ci się zrobić tej bombki, to na pewno pomoże tutorial wideo- #bajeryeliszydełkowanie Jak Zrobić Bombkę Na Szydełku/Christmas balls tutorial

Zapraszam także do mojego sklepu z rękodziełem Bajery Eli, gdzie możesz kupić inne ozdoby świateczne.

Tu możesz zakupić taką bombkę

Bombka na choinkę zrobiona na szydełku z białego kordonka- wzór Motylki

Kliknij tutaj

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Jeden komentarz

  1. Artykuły takie jak ten to niestety w dzisiejszym internecie rzadkość. Na szczęście znajdą się jeszcze takie, które są po prostu ciekawe i pisane dla czytelników. Merytoryczność wpisu powoduje, że zyskałeś nowego czytelnika. Pozdrawiam i do przeczytania… ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: