Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Podwiązka zrobiona ręcznie na szydełku z białego kordonka, zawiązywana niebieską tasiemką.

Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku?

Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku? W artykule opis krok po kroku ze schematem

Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku? Dowiesz się z tego artykułu.

Podwiązka zrobiona ręcznie na szydełku z białego kordonka, zawiązywana niebieską tasiemką.

Zapraszam do szydełkowania podwiązki, której przypisuje się wręcz magiczne działanie. Według wierzeń zapewnia ona pomyślność młodej parze i gościom, przynosi szczęście maturzystom. Jest niezbędna na studniówce. Obecnie po prostu taka podwiązka to kobiecy dodatek do wielu stylizacji na przeróżne okazje.

Ta podwiązka to mój własny projekt, dlatego proszę o podawanie autora- Bajery Eli– przy prezentowaniu swoich prac w mediach.

Wzór jej, tej podwiązki, opracowałam na prośbę Pani Małgorzaty, która szydełkuje za mną na kanale YouTube.

Będzie to podwiązka na ślub, więc warto tu dodać coś niebieskiego, np. niebieską tasiemkę do zawiązania lub gumkę. Jeśli nawleczemy gumkę, wtedy podwiązka bardziej będzie przylegała do nogi i będzie się lepiej trzymała na nodze.

Podwiązka ma rozmiar S-M, maksymalny obwód nogi 54 centymetry.

Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku- schemat i potrzebne materiały

Objaśnienia do schematu:

 • na schemacie zaznaczyłam każde okrążenie innym kolorem,
 • schemat przedstawia 2 motywy, każdy motyw składa się z 6 oczek,
 • w robótce powtarzamy motywy 25 razy
 • szydełkujemy najpierw górę, a potem dół podwiązki,
 • na drugą stronę przechodzę oczkami ścisłymi,

  Zrobię tę podwiązkę z kordonka firmy Limol nr 12. To jest wysokiej jakości cienki kordonek, w 100 gramach mieści się 667 metrów. Użyję do tego szydełka Tulip 1,3 milimetra.

  Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku- opis krok po kroku

  Zaczynam od magicznej pętelki i 150 oczek łańcuszka. Należy zrobić tyle oczek, aby nam wystarczyło. Najlepiej by było przymierzyć na nogę. Można zacząć od dowolnej liczby oczek, ale należy pamiętać, żeby liczba oczek była podzielna przez 6.

  Po zrobieniu 150 oczek łączę koniec z początkiem, ale muszę sobie tak ułożyć ten łańcuszek, żeby mi się nie przekręcił, bo potem będzie to brzydko wyglądało. Wbijam szydełko w pierwsze oczko i robię oczko ścisłe.

  Teraz na tym łańcuszku robię słupki. Zamiast pierwszego słupka zawsze robię 3 oczka łańcuszka. Następnie w każdym oczku robię słupek pojedynczy, czyli będę mieć w sumie 150 słupków.

  Na koniec łączę okrążenie. Teraz również należy zwrócić uwagę na to, żeby nam się nie pokręciły te słupki. Łączę na końcu oczkiem ścisłym w trzecim oczku, bo te oczka zastąpiły pierwszy słupek.

  Drugie okrążenie zaczynam od oczka łańcuszka. Dalej powtarzam 25 razy motyw: półsłupek, dwa oczka łańcuszka, słupek , 5 oczek, drugi słupek w tym samym miejscu, dwa oczka.

  W kolejnym okrążeniu, okrążeniu trzecim, przechodzę oczkami ścisłymi na poprzeczkę między słupkami. Tutaj robię 5 słupków, na każdym słupku pikotkę z 3 oczek, oczko łańcuszka między słupkami. Między motywami nie robię oczek. Przechodzę na kolejną poprzeczkę i znowu robię 5 słupków z pikotką i oczka łańcuszka między słupkami.

  Po zrobieniu tego okrążenia mogę nitkę obciąć, ale niekoniecznie. Żeby nie obcinać nitki, przechodzę na drugą stronę podwiązki oczkami ścisłymi, ponieważ teraz będę robić drugą stronę podwiązki.

  Druga strona podwiązki

  Teraz robię okienka na tasiemkę lub gumeczkę, ponieważ w środek podwiązki musimy nawlec tasiemkę albo gumkę. Szerokość okienek trzeba dopasować do szerokości tasiemki. Ja użyję wąskiej gumki, więc zrobię słupki pojedyncze. Jeśli ktoś zechce szersze okienka, to powinien zrobić słupki podwójne lub potrójne.

  W związku z tym robię dwa słupki pojedyncze i dwa oczka łańcuszka. Tym razem będę wkłuwała szydełko między słupki. Będzie szybciej, ale też bardziej stabilnie. Robię zatem dwa słupki, potem 2 oczka łańcuszka i znowu po ominięciu dwóch słupków zaczynam nowy motyw.

  Kolejne okrążenia powtarzają się tak samo, jak z poprzedniej strony podwiązki, więc powtarzam kolejno okrążenie pierwsze (po tej stronie będzie to 5), drugie (6) i trzecie (7). W ten sposób podwiązka po obu stronach jest taka sama.

  Przed nawleczeniem gumki, należy jeszcze ją uprać, żeby wszystkie oczka się wyrównały i mamy gotową podwiązkę.

  Jak zrobić podwiązkę ślubną na szydełku- pomocne linki

  Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić ze mną taką podwiązkę, a jeśli nie, to oczywiście jak zwykle jest ona do kupienia w moim sklepie rękodzielniczym Bajery Eli. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia sklepu.

  Dla osób, które wolą poradniki wideo proponuję film: #szydełkowaniebajeryeli Podwiązka Szydełko Jak Zrobić/ Garter How to Crochet

  Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Może Ci się spodobają: