Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies

Pelerynka dla dziewczynki

Jak zrobić pelerynkę komunijną dla dziewczynki? Takie pytanie pojawiło się w komentarzach na moim kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=BKs1YKEXwMI&t=1033s Robiłam już takie pelerynki, dlatego odpowiedziałam na tę prośbę i ukazał się video tutorial: #BajeryEliszydełkowanie Jak Zrobić? Pelerynka Dla Dziewczynki Ananaski Część 1 – YouTube Niemniej jednak postanowiłam dodatkowo spisać ogólne uwagi i zamieścić tutaj na blogu swój schemat napisany w trakcie szydełkowania tej pelerynki. Sama lubię korzystać ze schematów, ponieważ jestem wzrokowcem. Proszę tylko o wybaczenie, że nie jest idealnie czysto napisany, ponieważ nanosiłam niektóre poprawki, a nie było czasu na poprawianie. Jeśli będą jakieś pytania, proszę pisać w komentarzach, wszystko będę wyjaśniać.

Kilka uwag ogólnych

  • Pelerynkę robimy rzędami, po przerobieniu rzędów odwracamy robótkę
  • Zamiast pierwszego słupka w rzędzie robimy 3 oczka łańcuszka
  • Kropki na dole symboli na początku schematu oznaczają, że te elementy robimy w tym samym miejscu. W dalszej części schematu nie robiłam tych kropek, ale to będzie już widoczne w robótce.
  • Przy szyi zrobiłam rząd okienek (4 słupki i 2 oczka łancuszka) i wciągnęłam tutaj tasiemkę do zawiązywania pelerynki.
  • Na końcu obrobiłam wszystkie boki półsłupkami, a następnie zrobiłam jeszcze jeden rząd łuków składających się z 3 oczek Lańcuszka.
  • Pelerynka wyjdzie mniejsza, jeśli zrobimy ją z 8 motywów i zakończymy na odpowiedniej długości. Mozna zakończyń w dowolnym momencie. Robótkę zaczynamy od 72 oczek łańcuszka.

Jak zrobić pelerynkę- schemat rzędowy

Pelerynka gotowa

Po zrobieniu piorę pelerynkę w płynie do prania, wyciskam i suszę w stanie rozłożonym. Nadaję właściwy kształt, to znaczy lekko naciągam, tam gdzie trzeba, wygładzam ręką, jeśli są jakieś nierówności.

Film video “Jak Zrobić? Pelerynka Dla Dziewczynki Ananaski”  możecie zobaczyć na moim kanale Youtube:

Jeśli zaś chcecie kupić taką pelerynkę, to zapraszam do mojego sklepu z rękodziełem: https://bajeryeli.pl/produkt/pelerynka-komunijna-dla-dziewczynki/

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: