Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Szydełkowe dzwonki z białego kordonka na choinkę

Jak zrobić na szydełku dzwonek na choinkę?

Jak zrobić na szydełku dzwonek na choinkę? W tym artykule znajdziesz schemat oraz szczegółowy opis wykonania.

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić na szydelku piękny dzwonek na choinkę, to zapraszam do wspólnego szydełkowania takiego dzwoneczka. Dzwonek nie tylkomoże być zawieszony na choince, ale także wykorzystany do innych dekoracji świątecznych.

Jest to mój projekt, dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli po wykonaniu i zaprezentowaniu w mediach, oznaczysz mnie w swojej pracy jako autora.

Jak zrobić? Zobacz schemat

Jak zrobić na szydełku dzwonek na choinkę- schemat
Szydełkowy dzwonek z białego kordonka na choinkę
Dzwonki zrobione wg schematu

Informacje wstępne

Dzwoneczek jest dosyć spory, ma średnicę 9 cm i wysokość 9cm, z zawieszką 10 cm.

Potrzebne materiały:

  • kordonek firmy Malwa, tex 180,
  • szydełko 1,5 mm
  • klej wikol i krochmal ługa do usztywniania,
  • forma do suszenia

Jak zrobić na szydełku dzwonek na choinkę- przeczytaj szczegółowy opis.

Zaczynam od 6 oczek łańcuszka. Na początek robię pętelkę. Zamykam zawsze okrążenie oczkiem ścisłym. Będę pracowała w okrążeniach.

W powstałym kółeczku robię 12 półsłupków. Zamiast pierwszego oczko łańcuszka i jeszcze 11.

Teraz w każdym półsłupku robię słupek i potem 2 oczka łańcuszka. Zamiast pierwszego słupka robię zawsze 3 oczka łańcuszka, ponieważ robię słupki pojedyncze. I powtarzam do końca okrążenia właśnie ten motyw: słupek, 2 oczka.

W trzecim okrążeniu robię na każdym słupku po 2 słupki i 2 oczka na poprzeczkę.

Po skończeniu tego okrążenia, przechodzę oczkiem ścisłym na środek między 2 słupki. Między tymi dwoma słupkami robię również 2 słupki i 2 oczka łańcuszka.

Takimi motywami robię jeszcze 4 okrążenia (czwarte, piąte, szóste i siódme).

I teraz w kolejnym- to będzie już ósme okrążenie, robię również 2 słupki i 2 oczka, ale teraz każdy słupek robię na słupku poprzedniego okrążenia.

Podobnie robię w dziewiątym okrążeniu: słupek na słupku, ale między nimi oczko łańcuszka, a następnie 2 oczka. Natomiast w okrążeniu dziesiątym również słupek na słupku i po każdym słupku 2 oczka łańcuszka.

Teraz robię oczko łańcuszka, w tym samym miejscu robię półsłupek, oczko łańcuszka, omijam 1 słupek, w okienku robię: 5 słupków pojedynczych, między nimi 2 oczka łańcuszka, po ostatnim słupku 1 oczko. I taki motyw powtarzam do końca okrążenia: półsłupek, oczko łańcuszka, 4x słupek +2 oczka, słupek, oczko.

Łączę okrążenie oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku tego okrążenia i przechodzę oczkami ścisłymi na pierwszy słupek. I tutaj robię słupek, na poprzeczkę 3 oczka, na środkowym słupku robię półsłupek i znowu 3 oczka, słupek na ostatnim słupku, 2 oczka.

Na końcu okrążenia zamiast 2 oczek robię słupek- wkłuwam szydełko 1 trzecie oczko (te oczka zastępowały mi pierwszy słupek). I w tej kratce będę robiła teraz słupki, tak, jak w okrążeniu 11.

W tym momencie można już zakończyć robótkę, ale jeszcze warto obrobić dół dzwoneczka półsłupkami, to ładniej wygląda.

Jak utwardzić i suszyć szydełkowy dzwonek?

I teraz taką robótkę moczę w mieszance kleju wikol i ługi, w stosunku 1:1, aczkolwiek moze być troszkę więcej kleju. Zostawiam tak na ok. godzinkę, potem wyciskam i suszę na styropianowym dzwoneczku. Oczywiście ten dzwoneczek ma być owinięty folią, żeby nam się robótka nie przykleiła. Robótkę przypinam igłami lekarskimi.

Na zakończenie

Jeśli ktoś woli poradnik wideo, to zapraszam na mój kanał YouTube BajeryEli.

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić ze mną taki dzwoneczek, jeśli nie to oczywiście zapraszam na zakupy do mojego rękodzielniczego sklepu, gdzie dostępne są także inne szydełkowe ozdoby choinkowe.

A teraz już dziękuję za wspólne szydełkowanie, mam nadzieję, że dzwoneczek będzie się podobał. Będę wdzięczna, jeśli w komentarzu podzielicie się opiniami, a może też pochwalicie się swoimi pracami??

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

2 komentarze

  1. Dzień dobry. Dziękuję za podzielenie się wzorem. Właśnie zrobiłam swój pierwszy dzwoneczek. Na pewno spróbuję jeszcze zrobić aniołka! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: