Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Dłoń trzymająca breloczek do kluczy-kotek w kształcie serca zrobiony ręcznie na szydełku z włóczki w kolorze ecru.

Jak zrobić kotka w kształcie serca na szydełku?

Jak zrobić kotka w kształcie serca na szydełku? Zapraszam do wspólnego szydełkowania ze mną. Zbliżają się walentynki, więc i u mnie nie może zabraknąć pomysłu na prezent walentynkowy. Będzie to kotek w kształcie serca.

W tym artykule opisuję krok po kroku, jak zrobić na szydełku z włóczki breloczek do kluczy lub po prostu “Serduszkotka“. Będzie on na pewno świetnym upominkiem walentynkowym szczególnie dla miłośników kotów. To także uniwersalny i oryginalny prezent na wszelkie inne okazje.

Jest to mój pomysł na taki breloczek, dlatego będzie mi niezmiernie miło, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w mediach podacie mnie jako autora projektu.

Potrzebne materiały

Do zrobienia tego serduszka wybrałam włóczkę w jaśniejszym kolorze , żeby lepiej było widać oczka. Potrzene będą jeszcze kawałki włóczek w 3 innych kolorach: ja wybrałam różowy do zrobienia pyszczka, zielony do zrobienia oczu i czarny do wyszycia wąsów. Mogą to być zupełnie dowolne kolory, zależy od inwencji twórczej każdego wykonawcy Serduszkotka. Oczywiście jeśli chcemy, żeby to była zawieszka do kluczy, to musimy mieć jeszcze kółeczko z łańcuszkiem.

Używałam szydełka 2,5mm– należy dobrać wielkość szydełka do grubości włóczki. Potrzebne będzie jescze wypełnienie. Ja wypchałam serduszko kulką silikonową, ale można również wypełnić dowolnym wypełniaczem.

Można wykonać to serduszko również w dowolnym rozmiarze. Ja swoje zrobię takie średniej wielkości.

Jak zrobić kotka w kształcie serca- schemat na szydełko

1.Zrobić 2 części
2. Sposób wykonania części wspólnej

Na schemacie 1. zaznaczyłam każde okrążenie innym kolorem, kolor zielony- oczy kota, kolor różowy- pyszczek.

Jak zrobić kotka w kształcie serca na szydełku- szczegóły wykonania.

Zaczynam jak zwykle magicznej pętelki. Zakładam nić roboczą na wierzchu w tej pętelce robię 6 półsłupków.Tutaj nie będę kończyć tych rzędów oczkiem ścisłym. Będę robiła ślimakiem, ale zaznaczam początek okrążenia kolorową nitką. W kolejnym okrążeniu robię w każdym półsłupku dwa półsłupki, a więc w sumie mam 12. Dobieram jeszcze 6 półsłupków w okrążeniu 3 i 4- tak, jak pokazuje schemat 1. Zwiększam ilość półsłupków poprzez zrobienie 2 półsłupków w tym samym półsłupku poprzedniego okrążenia. W ten sposób mam 24 półsłupki i dalej pracuję tylko na tych.

W okrążeniu piątym wyrabiam oczy kotka włóczką w kolorze zielonym. I teraz postępuję tak: zaczynam kolejny półsłupek podstawowym kolorem, ale nie przerabiam do końca, wyciągam tylko nitkę. W tym momencie włączam już tę nitkę zieloną, przerabiam do końca półsłupek. Robię jeszcze 1 półsłupek zieloną nitką i drugi nie do końca, czyli zostawiam na szydełku 2 nitki i przerabiam teraz nitką jasną. Postępuję w ten sposób przy każdej zmianie kolorów włóczki. Dalej robię 2 półsłupki jasne ii trzeci nie do końca.Włączam znowu tę nitkę zieloną i przerobię na zielono 2 półsłupki tak, jak opisałam wyżej.

Następne 2 okrążenia robię jasnym kolorem 24 półsłupki.

Jak zrobić oczy i pyszczek kotka

W okrążeniu ósmym robię pyszczek. Pyszczek robię w środkowym oczku między oczami. Pyszczek robię z różowej włóczki i tylko z jednego półsłupka. Do końca okrążenia przerabiam kolorem podstawowym i na końcu robię oczko ścisłe. To okrążenie muszę zakończyć w tym miejscu, żeby oczy i pyszczek wyszły po zewnętrznej stronie serduszka. Na zszycie w środku zostawiam 6 półsłupków I troszeczkę dłuższą nitkę sobie zostawię, tak 25 centymetrów, żeby nie zabrakło. Obcinam i wyciągam sobie tę nitkę, bo potem tę nitkę użyję do złączenia tych dwóch takich samych elementów, ponieważ w tym momencie będę robiła drugi taki sam element, tyle już, że bez oczu i bez tego noska.

Jak zrobić ogonek

Tę drugą część zaczynam od zrobienia ogonka. Robię magiczne kółeczko i w tym kółeczku 4 słupki na początek. Zamiast pierwszego słupka trzy oczka łańcuszka i jeszcze trzy słupki pojedyncze, jeden raz nawijane. Wkłuwam szydełko cały czas w tym samym miejscu. Łączę oczkiem ścisłym za trzecie oczko- w tym początkowym słupku.Dalej szydełkuję na okrągło ślimakiem po 4 półsłupki. Łapię tylko za zewnętrzną nitkę, bo inaczej byłoby trudno. I robię tak na dowolną długość ogonka.

Na końcu mam 4 półsłupki i dobieram dwa, aby było również 6, tak jak w pierwszym elemencie. Teraz zaznaczam początek i dalsze okrążenia 2- 8 przerabiam tak, jak w części pierwszej, zgodnie ze schematem.

Jak połączyć części i zakończyć kotka

Kotek w kształcie serca- sposób łączenia elementów
Breloczek- kotek w kształcie serduszka

W okrążeniu 9 będę łączyła te dwie części, które zrobiłam. Układam je do siebie tak, żeby oczy i pyszczek kotka były na zewnętrznej stronie. Przeznaczam z każdej części po 6 półsłupków na połączenie w środku. Pozostałe półsłupki- po 18 z każdej części przerabiam na okrągło ślimakiem. W pierwszych 2 okrążeniach przerabiam po 36 półsłupków, a w dalszych zmniejszam ich ilość zgodnie ze schematem nr 2.

Trzeba jedynie pamiętać o wypełnieniu serca, kiedy jeszcze jest dość spory otwór.

I na koniec obcinam nitkę, zaciskam mocniej i chowam do środka.

Teraz szydełkuję jeszcze uszy kotka i wyszywam wąsy. Mój koteczek będzie takim słodziakiem, więc zrobię uszy z tej samej jasnej włóczki. Po obu stronach głowy kotka symetrycznie robię po 4 słupki pojedyncze łączone górą, można na końcu zrobić jeszcze pikotkę.

Wąsy kota wyszywam igłą kordonkiem w kolorze czarnym. Na koniec przyczepiam kółeczko i breloczek „sercokotek” jest gotowy.

Jak zrobić kotka w kształcie serca na szydełku? Zobacz poradnik wideo.

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić ze mną takiego kotka. A jeśli nie to oczywiście jest on do nabycia w moim sklepie z rękodziełem Bajery Eli

Serdecznie dziękuję za wspólne szydełkowanie i zapraszam do prezentowania swoich prac.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: