Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Dłoń trzymająca dużego Anioła zrobionego na szydełku z kordonka w kolorze złotym, z długimi włosami'.

Jak zrobić dużego anioła na szydełku

Jak zrobić dużego anioła na szydełku? Zapraszam Cię do szydełkowania dużego złotego anioła.

Taki aniołek na pewno będzie świetnym prezentem na przykład z racji komunii czy chrztu świętego, może być również założony na czubek choinki.

Wysokość anioła wynosi 22 cm, natomiast sukieneczka na dole ma 12 cm.

Jest to mój autorski projekt tego aniołka, dlatego będę bardzo wdzięczna, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w mediach, podacie mnie jako autora tego pomysłu.

W tym artykule opiszę, jak zrobić głowę i tułów anioła, natomiast rękawki, skrzydełka i włoski w kolejnym.

Potrzebne materiały

Zrobię tego aniołka z kordonka maksimum przyjemności metalik numer 10, w 100 gramach mieści się 565 m. Jest to taki kordonek, który w swoim składzie ma bawełnę i 6% metalik. Użyję do tego szydełka 1,5 milimetra.

Jak zrobić dużego anioła na szydełku- schematy

Schemat głowy anioła- powtórzyć 7 razy motyw

Schemat rzędowy- tułów i sukienka. W każdym okrążeniu wykonać tyle elementów, ile wskazuje cyfra

Schemat sukienki- powtórzyć 4 razy motyw w każdym okrążeniu


Jak zrobić głowę anioła?

Zaczynam od zrobienia główki aniołka, robię magiczną pętelkę, a w niej oczko łańcuszka i jeszcze 6 półsłupków. Zaciskam kółeczko pociągając za nitkę początkową i łączę okrążenie oczkiem ścisłym z tym oczkiem początkowym. Mam w tym momencie 7 półsłupków.

W kolejnym okrążeniu zwiększam liczbę półsłupków o drugie tyle, czyli w każdym półsłupku robię dwa półsłupki. Zamiast pierwszego półsłupka robię zawsze oczko łańcuszka. Na koniec mam 14 półsłupków.
Teraz zwiększam w co drugim półsłupku liczbę półsłupków, więc robię oczko łańcuszka zamiast pierwszego półsłupka i zwiększenie, czyli 2 półsłupki w jednym. W sumie będę miała teraz 21 półsłupków.
W kolejnym okrążeniu nic nie dodaję, robię 21 półsłupków. Natomiast w dalszych okrążeniach zwiększam liczbę półsłupków o 7, aż uzyskam 35 półsłupków w okrążeniu i robię jeszcze co najmniej 5 takich okrążeń składających się z 35 półsłupków.

Zależy, jakie mamy wypełnienie główki aniołka. Musimy sobie dostosować wielkość. Ja do wypełnienia główki użyję taką kulkę z dezodorantu z kulką, bo wykorzystuję wszystkie możliwe materiały wtórne. Trzeba sobie po prostu zmierzyć, czy mamy odpowiednią wielkość, zanim będziemy ją zwężać. Zwężam w odwrotnej kolejności niż dobierałam półsłupki. Od tego momentu robię już na wypełnieniu. A jeśli wypełniamy jakimś innym wypełniaczem np. kulką silikonową, to możemy wypełnić głowę na końcu.

Teraz będę robiła trzy półsłupki pojedyncze i zwężam, czyli z dwóch robię jeden półsłupek. I tak do końca tego okrążenia i na koniec mamy 28 półsłupków. Nadal zwężamy w każdym okrążeniu o 7 półsłupków, aż dojdziemy do 14. W ostatnim okrążeniu zmniejszam tylko o 2 półsłupki, a więc zostanie mi 12 półsłupków. Tutaj kończy się głowa anioła.

Jak zrobić tułów i sukienkę anioła?

Tułów zaczynam od słupków i od tego momentu robię słupki pojedyncze, jeden raz nawijane. Zamiast pierwszego słupka w okrążeniu robię zawsze 3 oczka łańcuszka. W każdym półsłupku poprzedniego okrążenia robię dwa słupki. W sumie w pierwszym okrążeniu sukienki będzie 24 słupki. Dalej szydełkujemy zgodnie ze schematem sukienki. W każdym okrążeniu powtarzam motyw 4 razy. Na koniec obrabiam dół sukienki półsłupkami.

Na początku robię oczko łańcuszka i na poprzeczce, gdzie miałam dwa oczka, robię dwa półsłupki. Nie robię półsłupków na słupkach, tylko na poprzeczkach po dwa półsłupki. W sumie będzie to 72 półsłupki.

Obcinam nitkę i tę nitkę chowam z lewej strony robótki, przeplatam między oczkami kilka razy, żeby się nie wypruwała.

W ten sposób mamy skończoną I część anioła. Część II w kolejnym artykule.

Poradnik wideo



Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: