Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka zrobiona na szydełku z białego kordonka, na kuli akrylowej o średnicy 8 cm

Jak zrobić bombkę wzór 27 na szydełku?

Jak zrobić bombkę wzór 27 na szydełku? W artykule znajdziesz schemat , opis wykonania krok po kroku oraz poradnik wideo. Zapraszam Cię do wspólnego szydełkowania ze mną tej bombki.

Jest to mój 27 wzór na bombkę, dlatego bardzo proszę, oznacz mnie jako autora przy prezentowaniu swoich prac w mediach społecznościowych.

W sklepie Bajery Eli możesz kupić różne wzory szydełkowych bombek na choinkę.

Potrzebne materiały

Bombkę będę robiła z kordonka firmy Malwa, tex 180 i użyję do tego szydełka półtora milimetra.

Ta bombka może być bez wypełnienia, ale tym razem zrobię na wypełnieniu akrylowym 8 cm.

Bombka bez wypełnienia wysuszona na baloniku będzie miała trochę większą średnicę 8,5 cm, ponieważ troszkę rozciąga się w czasie pompowania balonika.

Jak zrobić bombkę wzór 27 na szydełku – schemat

Jak zrobić bombkę wzór 27 na szydełku – opis wykonania krok po kroku

Początek bombki

Zaczynam od siedmiu oczek łańcuszka. Zamykam kółeczko oczkiem ścisłym.

W pierwszym okrążeniu robię 10 słupków i oczko łańcuszka.

Słupki pojedyncze, więc zamiast pierwszego robię 3 oczka i oczko na poprzeczkę. I znowu słupek, oczko. Kończę kółeczko oczkiem ścisłym.

Mam 10 słupków. Teraz na każdym słupku robię słupek, zamiast pierwszego cały czas trzy oczka łańcuszka, dwa oczka na poprzeczkę, drugi słupek w tym samym miejscu, dwa oczka. I to będzie motyw w okrążeniu drugim. Na końcu łączę oczkiem ścisłym w trzecim oczku.

I teraz robię jedno oczko ścisłe. Przechodzę na poprzeczkę. I zaczynam motyw, ale nie zaczynam tego motywu od początku, tylko od środka. Robię najpierw półsłupek i pikotkę z trzech oczek, więc trzy oczka, wbijam szydełko pod dwie nitki półsłupka i przerabiam tak, jak półsłupek.

Drugi półsłupek na tej samej poprzeczce i znowu pikotka z 3 oczek. I jeszcze półsłupek na tej samej poprzeczce. Na tej poprzeczce będzie trzy takie pikotki, ale tę pierwszą dorobimy na końcu.

Teraz robię dwa oczka łańcuszka i między kolejnymi słupkami (omijam jedno okienko), w kolejnym okienku robię: słupek, dwa oczka łańcuszka, słupek, dwa oczka. I to będzie motyw w tym okrążeniu.

Kolejny motyw: omijam jedno okienko i wbijam szydełko w kolejne, robię półsłupek. To jest początek motywu. 3 oczka na pikotkę i pikotka. Powtarzam 3 razy: półsłupek, pikotka. Półsłupek na tej samej poprzeczce. Dwa oczka, słupek na poprzeczce, dwa oczka, drugi słupek w tej samej kratce, dwa oczka. Takie motywy- 5- robimy w tym okrążeniu trzecim.

Na końcu okrążenia dorabiam ten motyw, który był na początku. Robię półsłupek, pikotkę i łączę oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku.

Teraz przechodzę oczkiem ścisłym w środek środkowej pikotki, tej pierwszej, którą zrobiliśmy w okrążeniu trzecim.

W tym miejscu robię słupek, zamiast pierwszego 3 oczka. Na poprzeczkę dwa oczka również i drugi słupek w tej samej pikotce. Teraz cztery oczka łańcuszka i na poprzeczce między słupkami robię 3 razy: półsłupek z pikotką i na końcu półsłupek. Cztery oczka i kolejny motyw: słupek w środkowej pikotce. dwa oczka, drugi słupek w tym samym miejscu, cztery oczka. Na kolejnej poprzeczce 3 półsłupki z pikotką i półsłupek.

I takie motywy powtarzam do końca tego okrążenia. Na końcu łączę oczkiem ścisłym w trzecim oczku.

Część środkowa bombki

Okrążenie piąte. Przechodzę również oczkiem ścisłym na środek poprzeczki.

Zaczynam od półsłupka i pikotki i zawsze okrążenia nieparzyste będę zaczynać od półsłupka
i pikotki. Drugi półsłupek, pikotka i półsłupek

Teraz robię 5 oczek łańcuszka i w środkowej pikotce słupek, trzy oczka, drugi słupek w tym samym miejscu, 5 oczek. I zaczynam nowy motyw. Na poprzeczce robię 3 razy półsłupek z pikotką
i półsłupek. W środkowej pikotce: 5 oczek, słupek, 3 oczka, drugi słupek, 5 oczek.

Takie motywy będę jeszcze powtarzała w okrążeniu szóstym, siódmym i ósmym, czyli w ten sposób robię 4 okrążenia.

Zwężanie bombki

W okrążeniu dziewiątym robię takie same motywy, jak w okrążeniu 4. Zaczynam od: 3 razy półsłupek z pikotką i półsłupek, 4 oczka, słupek w środkowej pikotce, dwa oczka, słupek w tym samym miejscu, 4 oczka. I robimy w ten sposób do końca tego okrążenia. Na końcu dorabiam półsłupek i pikotkę
w początkowym motywie. Łączę oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku i przechodzę oczkiem ścisłym do środka pikotki.

I teraz okrążenie dziesiąte. Tutaj na pikotce teraz robię tylko oczko łańcuszka i półsłupek, dwa oczka łańcuszka. A na poprzeczce robię to, co zwykle, czyli 3 razy półsłupek z pikotką i półsłupek, dwa oczka łańcuszka.

Po zrobieniu do połowy tego okrążenia wkładam do środka wypełnienie- akrylową kulę, ponieważ potem mógłby być problem z jej włożeniem.

I przerabiam dalej. Teraz na kuli będzie troszkę gorzej, ale niestety, trzeba sobie poradzić.

Okrążenie 11: na półsłupku robię 2 słupki, oczko łańcuszka i w środkowej pikotce dwa słupki, oczko łańcuszka. Powtarzam motyw do końca okrążenia.

W okrążeniu dwunastym robię na tych słupkach dwa słupki łączone górą, zamiast pierwszego dwa oczka.

Na tym okrążeniu można już zakończyć bombkę, ale możemy jeszcze zrobić jedno okrążenie półsłupkami albo nawet oczkami ścisłymi. I bombeczka nasza jest gotowa.

Jak zrobić bombkę wzór 27 na szydełku – poradnik wideo

Jeśli komuś nie udało się zrobić tej bombki z artykułem, to zapraszam do obejrzenia poradnika wideo.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *