Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka kropelka z perełkami na wypełnieniu akrylowym zawieszona na zielonym iglastym krzewie.

Jak zrobić bombkę kropelkę?

Jak zrobić bombkę kropelkę z perełkami na wypełnieniu akrylowym o średnicy 11 cm dowiesz się z tego artykułu. Zapraszam Cię do wspólnego szydełkowania.

Jak zrobić bombkę kropelkę- informacje wstępne

Bombkę w kształcie kropelki możemy zrobić na wypełnieniu akrylowym lub bez wypełnienia. 

Ten wzór jest dostosowany do akrylowej  bombki- kropelki o średnicy 11 cm. 

Bombkę możemy ozdobić wrabiając perełki.  Na schemacie miejsce wrobienia perełek zaznaczyłam niebieską kropką. Jeśli perełek nie będziemy wrabiać, w tym miejscu należy wykonać oczko łańcuszka.

W tym artykule opisuję sposób zrobienia takiej bombki z wyrabianymi perełkami.

Bombki możesz zakupić w moim sklepie klikając w link poniżej:

Bombki na choinkę zrobione na szydełku

(2 opinie klienta)
85,00 117,00 

Użyte materiały

  • kordonek  firmy Malwa w kolorze białym, text 180,
  • 72 perełki o średnicy 5 mm- należy wybrać takie takie perełki,  aby w otwór zmieściło się szydełko,
  • szydełko Tulip 1,3 mm. Jeśli perełek nie będziemy wrabiać, możemy użyć szydełka 1,5 mm.

Jak zrobić bombkę kropelkę- schemat

  • na schemacie każde okrążenie zaznaczone jest innym kolorem,
  • w okrążeniach 4- 10 zaznaczony jest tylko fragment bombki

Jak zrobić bombkę kropelkę- opis wykonania

Początek bombki

Zaczynamy od zrobienia sześciu oczek łańcuszka i łączymy w kółeczko oczkiem ścisłym. Pozostałe okrążenia łączymy  także oczkiem ścisłym. 

W okrążeniu pierwszym robimy 12 słupków. Zamiast pierwszego słupka robimy trzy oczka łańcuszka.

W drugim okrążeniu zaczynamy wrabiać perełki.Od tego momentu będziemy robić słupki podwójne.  Zamiast pierwszego słupka robimy teraz cztery oczka łańcuszka. Powtarzamy 12 razy motyw: słupek podwójny, czyli dwa razy narzut na szydełko. Dalej oczko łańcuszka, perełka, oczko łańcuszka.

Jak wrabiam perełkę?

Ja wrabiam perełkę w ten sposób, że wyjmuję szydełko z pętelki, nabieram na szydełko perełkę i teraz przeciągam pętelkę przez środek perełki i dalej robię oczko łańcuszka. Wrabiając w ten sposób, nie musimy wcześniej nawlekać perełek na nitkę.

Główna część bombki

Głównym elementem w okrążeniach od trzeciego do szóstego  będą dwa słupki  podwójne łączone górą.  Zaczynam od czterech oczek- to zamiast pierwszego słupka niedokończonego. Wbijam szydełko w kolejny słupek poprzedniego okrążenia i robię drugi słupek- łączę je górą. Powstanie taka. krokiewka. Dalej oczko łańcuszka,  koralik
i oczko łańcuszka. Kolejny motyw zaczynam w tym samym miejscu, czyli wbijam szydełko jeszcze raz w ten sam słupek, tak więc z jednego słupka wychodzą dwa słupki.
Zmieniać się będzie jedynie liczba oczek między tymi słupkami. Ile oczek wykonać widoczne jest na schemacie. W okrążeniu drugim, trzecim i piątym robimy: oczko, koralik, oczko. W okrążeniu czwartym będziemy robić dwa oczka, koralik, dwa oczka.  Natomiast w okrążeniu szóstym: oczko, koralik, a po koraliku już nie robimy oczka.

Przed zakończeniem okrążenia 6 należy jeszcze do środka włożyć bombkę akrylową i dopiero teraz łączymy okrążenie szóste. Od tej pory pozostałe okrążenia wykonujemy już na bombce akrylowej, Będzie to na pewno trochę trudniej, szczególnie osobom początkującym. Należy jednak wykazać się cierpliwością, bo warto.

Zwężanie bombki

Od tego miejsca słupki podwójne łączone górą wykonujemy wbijając szydełko w kolejne słupki, tak jak pokazano na schemacie. W rezultacie w okrążeniu siódmym  mamy 6 motywów, natomiast w okrążeniach od ósmego do dziesiątego tylko 3 motywy.  Oprócz tego w okrążeniu dziewiątym i dziesiątym nie robimy słupków połączonych górą, tylko słupki samodzielne. 

Na koniec można jeszcze przeciągnąć nitkę przez ten otwór w bombce i zrobić oczko łańcuszka. Połączyć je z oczkiem na bombce i w ten sposób bombka nie będzie nam się zsuwała. I bombka łezka gotowa! Na pewno będą pięknie wyglądać te bombki kropelki z perełkami na naszej choince.

Jak zrobić bombkę kropelkę- poradnik wideo

Zakończenie

 Mam nadzieję, że każdemu dało się zrobić ze mną tę bombkę, jeśli nie, to oczywiście zapraszam na zakupy do mojego sklepu.

Dziękuję serdecznie za wspólne szydełkowanie i zapraszam do dzielenia się swoimi komentarzami i oczywiście wykonanymi samodzielnie bombkami.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *