Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka z perełkami na wypełnieniu akrylowym o średnicy 8 cm

Jak zrobić- bombka z perełkami

Jak zrobić- bombka z perełkami- zapraszam do wspólnego szydełkowania bombki na kuli akrylowej.

Będzie to bombka z perełkami, ale można taką samą bombkę zrobić tym samym wzorem bez perełek i też jest bardzo ładna.

Bombka ma średnicę 8cm.

Bombka z perełkami-potrzebne materiały

Będę ją robiła z kordonka firmy Malwa, tex 180, użyje do tego szydełka 1,3 mm.

Będzie to bombka na kuli akrylowej, więc potrzebujemy jeszcze taką kulę akrylową składaną z dwóch połówek o średnicy 8 cm i do tego jeszcze 40 perełek. Moje perełki mają średnicę 5mm.

Jak zrobić- bombka z perełkami- schemat

Jak zrobić- bombka z perełkami-opis wykonania

Zaczynam od zrobienia ośmiu oczek łańcuszka. Łączę okrążenie oczkiem ścisłym i teraz w tym kółeczku robię 15 słupków pojedynczych. Zamiast pierwszego zawsze robię 3 oczka łańcuszka. Koniec okrążenia łączę oczkiem ścisłym.

W okrążeniu drugim najpierw robię oczko łańcuszka i na każdym słupku półsłupek, trzy oczka. To będzie motyw w tym okrążeniu: półsłupek, 3 oczka. Ostatni element robię w ten sposób: oczko łańcuszka, narzut, wbijam szydełko w początkowy półsłupek i tutaj robię słupek.

W tym miejscu zaczynam okrążenie trzecie, które będzie takie samo jak drugie. Więc robimy najpierw półsłupek, trzy oczka łańcuszka. Ostatni element, tak jak poprzednio, oczko łańcuszka i słupek w pierwszym półsłupku.

I tutaj zaczynam okrążenie czwarte i będę już teraz wrabiała koraliki. Zaczynam od słupka, zamiast pierwszego 3 oczka łańcuszka, 3 oczka na poprzeczkę, czyli w sumie zrobię 6 oczek. Teraz na kolejnym łuku robię półsłupek i wrabiam tutaj koralik. Wyjmuję szydełko z pętelki, nabijam koralik na szydełko, przeciągam tę pętelkę przez środek koralika i robię drugi półsłupek obok. Teraz trzy oczka łańcuszka, na kolejnym łuku słupek, 5 oczek. I to jest motyw w tym okrążeniu. W sumie będzie 5 takich motywów. Łączę okrążenie oczkiem ścisłym w trzecim oczku, które zastąpiły pierwszy słupek.

Okrążenie piąte. Będą takie same motywy, jak w okrążeniu czwartym, tylko w odwrotnej kolejności. Na słupku robię słupek. Dalej 5 oczek łańcuszka. Drugi słupek na kolejnym słupku, 3 oczka, półsłupek, perełka, półsłupek, trzy oczka.

Szóste, siódme, ósme okrążenie- cały czas robimy teraz takie same motywy. Słupek na słupku, czyli zamiast pierwszego 3 oczka, na poprzeczkę również 3 oczka. Na tej poprzeczce z 5 oczek robię półsłupek, wrabiam teraz perełkę, drugi półsłupek, trzy oczka. Słupek na słupku i teraz zamiast 5 oczek robię na poprzeczce 7 oczek.

Okrążenie dziewiąte i dziesiąte robię tak, jak czwarte.

Zwężanie bombki- szydełkowanie na wypełnieniu

Okrążenie jedenaste. Słupek i teraz na poprzeczce będą tylko dwa oczka łańcuszka. Kolejny słupek na słupku, a na poprzeczce 3 oczka łańcuszka, półsłupek, koralik, drugi półsłupek, trzy oczka.

Po zrobieniu okrążenia 11 do polowy wkładam do środka bombkę akrylową, bo potem może być problem z włożeniem. Dalszą część bombki robię na wypełnieniu.

W okrążeniu 12 na każdym słupku robię słupek Wbijam szydełko w kolejne słupki.

Jeszcze na końcu, aby zacieśnić otwór bombki, zrobię 2 półsłupki łączone górą. Na zakończenie robię jeszcze jedno oczko i obcinam nitkę. Wyciągam końcówkę i zaciskam ją. Nitkę chowam z lewej strony, żeby jej nie było widać.

Jak zrobić- bombka z perełkami- poradnik wideo

I w ten sposób mamy gotową bombkę. Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić ze mną taką bombeczkę, a jeśli nie, to oczywiście ona jest do kupienia w moim sklepie. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia sklepu. Można tam również zakupić inne ozdoby świąteczne, nie tylko na choinkę.

Osoby, które wolą oglądać, mogą skorzystać z poradnika wideo.

Serdecznie dziękuję za wspólne szydełkowanie i zachęcam do pochwalenia się swoimi pracami.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *