Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Aniołek na choinkę zrobiony na szydełku.

Jak zrobić aniołka na choinkę?

Szydełkowy aniołek w balowej sukience- wstęp

Jak zrobić aniołka na choinkę i po co?

Aniołek w balowej sukience zrobony szydełkiem będzie na pewno wyjątkowo piekną ozdobą każdej choinki. A jeśli zrobisz go samodzielnie, to satysfakcja murowana.

Ja takie aniołki robię od dawna. Wzór na podobnego aniołka można znaleźć w internecie, ja przystosowałam go do własnych potrzeb. Taka wielkość aniołka jest odpowiednia do zawieszenia na choince.

Wymiary aniołka:

 • wysokość: ok.13 cm
 • średnica sukienki na dole: ok. 9 cm

Jak zrobić aniołka na choinkę- schemat i opis wykonania

Schemat- Aniołek w balowej sukience

Uwagi ogólne:

 • aniołka robimy w okrążeniach
 • na końcu okrążenia łączymy z początkiem oczkiem ścisłym
 • na początku rzędu (okrążenia) zamiast pierwszego słupka robimy 3 oczka łańcuszka
 • aniołka robimy w całości bez odcinania nitki

Potrzebne materiały:

Do zrobienia tego aniołka użyłam:

 • biały kordonek bawełniany o grubości tex 180 firmy Malwa: https://firmamalwa.pl/tag-produktu/kordonki-tex180/
 • szydełko 1,5 mm
 • kulka styropianowa o średnicy 2 mm
 • klej wikol do drewna
 • krochmal ługa niebieski
 • nożyczki
 • jajko styropianowe o średnicy 12 cm jak forma do suszenia

Głowa

Głowę zaczynamy od zrobienia 7 półsłupków w magicznym kółeczku. Potem jeszcze robię 7 oczek łańcuszka na zawieszkę i łączę oczkiem ścisłym na przeciwnym brzegu powstałego kółeczka. W drugim okrążeniu podwajam liczbę półsłupków, czyli robię 2 półsłupki w każdym półsłupku poprzedniego okrążenia. W następnym okrążeniu zwiększam jeszcze liczbę półsłupków o 7. Robię jeden półsłupek pojedynczy i kolejne 2 półsłupki w tym samym półsłupku poprzedniego rzędu. Potem 3 okrążenia z 21 półsłupków. Następnie zmniejszam liczbę półsłupków zgodnie ze schematem. Po wykonaniu 8 rzędu wkładam w środek kulkę styropianową i robię ostatnie okrążenie głowy. Na końcu mam 7 półsłupków.

Tułów i skrzydła

Tułów i skrzydełka robię także w okrążeniach. Zaczynam mając 7 półsłupków i w okrążeniach: 10-11-12 robię słupki zgodnie ze schematem. Na zdjęciu widać, gdzie należy wkłuwać szydełko. Na skrzydełka przeznaczam 2×9 powstałych okienek, a na tułów 2×4 okienka. W okrążeniu 13 na skrzydełkach robię wachlarzyki, a na tułowiu półsłupki.

Sukienka

Teraz składam robótkę na pół i dalej robię w okrążeniach. ale tylko na tułowiu. W pierwszym okrążeniu robię 20 słupków. Dalej 20 łańcuszków składających się z 30 oczek, które łączę półsłupkami z poprzednim rzędem tworząc pętelki. W ostatniej pętelce robię tylko 15 oczek i słupek 10 razy nawijany i w ten sposób jestem na środku pętelki. Teraz robię w każdej pętelce po 3 słupki podwójne. W ostatnim okrążeniu robię wachlarzyki z pikotkami, podobnie jak na skrzydełkach.

Usztywnianie i suszenie aniołka

Po zrobienu moczę robótkę w mieszance kleju i krochmalu w stosunku 1:1, wyciskam i suszę na jajku styropianowym. Jajko oczywiście należy owinąć folią, aby aniołek się nie przykleił. Do tułowia wsuwam strzykawkę lekarską lub świeczkę. Nadaję odpowiedni kształt skrzydełek, a sukienkę przypinam igłami id zastrzyków, Igły nie powodują zardzewienia. Suszenie trwa około 1 doby.

Jeśli wolisz instrukcję video, obejrzyj tutorial  “Jak Zrobić?Aniołek W Balowej Sukience Na Choinke” https://www.youtube.com/watch?v=RcQwuScPYGk&t=397s

Takiego aniołka oraz inne ozdoby choinkowe możesz zakupić w moim sklepie: Aniołki na choinkę zrobione na szydełku – Bajery Eli

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: