Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Anioł XL duży zrobiony szydełkiem.

Jak zrobić Anioła- XL?

Anioł XL

Jak zrobić Anioła XL dowiesz się z tego artykułu. Ten został zrobiony z myślą o Komunii św., ale może być także miłym prezentem na inne okazje. Wszystko zależy od dodatków, które damy mu do rąk. W wersji z kwiatami lub serduszkiem będzie idealny na przykład na Dzień Matki.

W tym artykule opiszę sposób szydełkowania takiego anioła. Załączam także odręczne schematy graficzne. Jest to projekt o średnim stopniu trudności, ale dla osób, które potrafią czytać schematy.Użyłam białego kordonka tex 240 firmy Malwa: https://firmamalwa.pl/ i szydełka nr 1,5 mm.

Uwagi ogólne:

  1. Anioła szydełkujemy w 4 oddzielnych częściach: głowotułów ze spódnicą, ręce, skrzydła, włosy.
  2. Głowę i tułów robimy tylko półsłupkami.
  3. Poszczególne części łączymy ze sobą klejem na gorąco, jedynie ręce przyszywam igłą.

Jak zrobić głowę

Głowę zaczynam od magicznego kółeczka, w którym robię 5 półsłupków. W dalszych rzędach robię tylko półsłupki zgodnie ze schematem. W schemacie kreska I oznacza półsłupek, a litera V – dwa półsłupki zrobione w tym samym półsłupku poprzedniego rzędu. Od rzędu 15 zaczynam ujmowanie półsłupków, ponieważ znak ^ oznacza zrobienie z dwóch półsłupków poprzedniego rzędu 1 półsłupka.

Tułów

Jest kontynuacją głowy i tutaj także robimy same półsłupki. Do rzędu (okrążenia) 26 zwiększamy liczbę półsłupków, a od rzędu 37 odejmujemy. Tutaj trzeba wypchać głowę, najlepiej kulką silikonową.

Sukienka

W sukience, a raczej w spódnicy, robimy słupki pojedyncze. Spódnica składa się z wzoru 4 ananasków. Wykonujemy dwa rzędy ananasków. Spódnicę na dole obrabiamy półsłupkami.

Ręce

Na rękawkach robimy tzw. bufki z ananasków składających się z 5 słupków. Dalej wykonujemy 8 półsłupków, ale teraz szydełkujemy tzw. ślimakiem, czyli robimy na okrągło, bez łączenia okrążeń. Rękawki przyszywamy igłą, ale tylko na górnej krawędzi. Następnie w bufki wkładam woreczki foliowe i nadaję im właściwy kształt.

Anioł XL- utwardzanie

Teraz jest moment, kiedy moczę zrobionego anioła w mieszance kleju wikol i ługi. Wyciskam go i nadaję mu właściwy kształt. Kształtuję głowę, tułów na balonie, a spódnicę na plastikowej butelce o odpowiedniej wielkości. Taki aniołek schnie ok. 24 godziny, zależy to jednak od temperatury otoczenia.

Jak zrobić skrzydła anioła

Skrzydełka robimy z dwóch ananasków, które są w początkowej części połączone. Od rzędu 5 oba skrzydła robimy oddzielnie.

Utwardzam je w tej samej mieszance, suszę na płasko. Następnie przyklejam do suchego aniola klejem na gorąco.

Włosy

Włosy możemy doczepić w różnych wersjach. Mogą być zaplecione w warkocz, pokręcone lub proste. Ja robię je z nici sprutych , bo takie są skręcone. Można ich w ogóle nie usztywniać, tylko przykleić klejem na gorąco. To już zależy od własnych upodobań. Aniołek ze zdjęcia ma długie lekko falowane włosy, które są także usztywnione.

Aureola (nimb)

Aureolę robię z błszczącego kordonka w kolorze złotym lub srebrnym. Można ją także zrobić z koralików, perełek, tasiemki itp. Przyklejam ją klejem wikol do wysuszonych włosów anioła.

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić tego Anioła , a jeśli wolicie instrukcje wideo, to zapraszam na mó kanał Youtube: https://youtu.be/GEO4CZ2m4Zw.

Możecie go także zakupić w moim sklepie, zapraszam:

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: