Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Jak suszyć szpic na choinkę zrobiony na szydełku na balonach

Jak usztywnić i suszyć szpic na choinkę zrobiony na szydełku?

Z tego artykułu dowiesz się jak usztywnić i suszyć szpic na choinkę, nazywany też czubkiem.

Jak usztywnić i suszyć szpic na choinkę zrobiony na szydełku-użyte materiały

Do nadania właściwej formy tej robótce potrzebne będą:

– klej do drewna wikol, 

– krochmal ługa,

 – 3 balony,

– pompka do balonów, 

– ścięty stożek o średnicy na dole 4 cm i wysokości 7 cm, który zrobiłam ze zwykłej tekturki,  owinęłam woreczkiem foliowym, żeby nam się potem nie przykleił do robótki,

– 2 krótkie (0,5 cm) rureczki o średnicy 1 cm i 2 cm, dopasowane wielkością do miejsc między kulkami w szpicu. Ja odcięłam kawałek szpulki od nici i kawałek wspornika od tortów. Jeśli mamy rurki tekturowe, to należy je także owinąć folią.

Opis poszczególnych etapów

Po zrobieniu szpica należy namoczyć go w mieszance kleju do drewna wikol i krochmalu ługi. Ja robię taką mieszankę w stosunku jeden do jednego, czyli odmierzam jedną miarkę kleju i jedną miarkę krochmalu. Mieszam w naczyniu, do tego wkładam robótkę i zostawiam na co najmniej pół godziny. Następnie wyjmuję i wyciskam mocno z kleju. Należy pracować w rękawiczkach, aby klej nie zniszczył nam rąk.

Do takiego namoczonego szpica wkładamy baloniki. Zaczynamy od wierzchołka, czyli w tą wierzchnią część wkładam balonik i pompuję tak, żeby uzyskał ładny kształt. Następnie wkładam mniejszą rurkę w tę przerwę między tymi dwiema kulkami.

Dalej w drugą kulkę od góry wkładamy balonik i pompujemy, aby uzyskać okrągły kształt kulki. Znowu wkładamy tę szerszą rurkę, bo teraz mamy szerszą średnicę w tym otworze.

Następnie wkładamy trzeci balonik w ostatnią kulkę, pompujemy do odpowiedniej wielkości. Trzeba pamiętać, żeby baloników nie wkładać w całości, ale zostawić sporą końcówkę, wtedy kulki przybiorą nam ładny okrągły kształt.

Na koniec wkładam ścięty stożek od dołu i w ten sposób będzie suszyła się nóżka szpica. Tak przygotowany szpic zawieszam na nitce, którą zostawiłam przy wierzchołku. Zawiązuję pętelkę i wieszam za pomocą spinacza na przykład na suszarce do bielizny, zostawiam do wysuszenia.

Czas suszenia zależy szczególnie od temperatury, ale najczęściej zostawiamy taki szpic na 24 godziny i powinno być dobrze. Po tym czasie przekłuwamy baloniki, wyciągamy wszystkie rzeczy, których użyliśmy do suszenia, obcinamy jeszcze nitkę i mamy gotowy szpic na choinkę. Jeśli zostały nam jakieś błonki po kleju, należy wyczyścić je szczoteczką. Można użyć nawet szczoteczki do zębów, oczywiście nieużywanej.

Jak usztywnić i suszyć szpic na choinkę zrobiony na szydełku- poradnik wideo

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić te czynności, ale można również zobaczyć, jak ja to robię, na filmie.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: