Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
Bombka zrobiona na szydełku w dłoni na tle zielonego krzewu iglastego

Bombka wzór 25 na szydełko- jak zrobić?

Bombka wzór 25 na szydełko- jak zrobić? Przeczytaj opis wykonania krok po kroku wzbogacony schematem graficznym.

Bombka wzór 25 na szydełko to będzie bombka z wzorem w paseczki.

Średnica bombki to troszkę ponad 8 cm, zależy, jak na napompujemy balonik, ale należy tak pompować, żeby bombka miała ładny okrągły kształt.

Opracowanie wzoru jest mojego autorstwa, dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w mediach, oznaczycie mnie jako autora projektu.

Bombka wzór 25 na szydełko- schemat

Użyte materiały

Jak zwykle będę robiła swoją bombkę z kordonka firmy Malwa, tex 180. Jest to bardzo fajny kordonek do usztywnienia bombek, ponieważ bombka, którą zrobimy jest w środku pusta, usztywniona w kleju wikol i łudze, i suszona na baloniku. Używam do tego szydełka półtora milimetra.

Bombka wzór 25 na szydełko- opis wykonania

Zaczynam od ośmiu oczek łańcuszka. Zamykamy kółeczko oczkiem ścisłym.

I teraz w tym kółeczku robię 16 słupków pojedynczych, zamiast pierwszego słupka robię

3 oczka łańcuszka.

Łączę okrążenie oczkiem ścisłym,wbijam szydełko w trzecie oczko.

W drugim okrążeniu na każdym słupku robię półsłupek. Zamiast pierwszego robię oczko łańcuszka i półsłupek, oczko łańcuszka. Powtarzam: półsłupek, oczko łańcuszka. Robimy tak do końca tego okrążenia. Łączę okrążenie również oczkiem ścisłym, wbijam szydełko w pierwszy półsłupek.

Teraz przechodzę oczkiem ścisłym na pierwsze oczko. I tutaj robimy półsłupek na tym oczku, między półsłupkami, półsłupek i trzy oczka łańcuszka.

Taki będzie motyw w trzecim okrążeniu i czwartym: półsłupek, trzy oczka łańcuszka. W ostatnim motywie robię dwa oczka, wbijam szydełko w pierwszy półsłupek, wyciągam nitkę, przerabiam

tę nitkę i potem 2. I teraz zaczynam okrążenie w tym miejscu od półsłupka.

I w kolejnym okrążeniu piątym będę robiła teraz na tych łukach słupki podwójne.

Zaczynam pierwszy od półsłupka, zamiast jednego oczka i jeszcze 3 oczka. To zamiast pierwszego słupka i na poprzeczkę również 4 oczka, czyli w sumie robię tutaj 8 oczek.

Następny słupek dwa razy nawijany na kolejnym łuku, cztery oczka. W sumie będziemy mieć 16 słupków z czterema oczkami łańcuszka. Teraz łączę okrążenie w czwartym oczku oczkiem ścisłym.

Robię jeszcze jedno oczko ścisłe i przechodzę na poprzeczkę. I znowu będę powtarzała takie same motywy, jak w okrążeniu trzecim i czwartym, czyli półsłupek i trzy oczka łańcuszka. Na każdej poprzeczce będzie 2 półsłupki. Oczywiście między półsłupkami 3 oczka łańcuszka. W kolejnym okrążeniu na każdym łuku robię półsłupek i 3 oczka.

I w okrążeniu 8 będę robiła takie same motywy, jak w piątym, czyli słupek podwójny, 4 oczka łańcuszka. Tylko, że teraz omijam jeden łuk., w co drugim łuku robię słupki. W sumie będziemy mieć 16 słupków, a między nimi 4 oczka łańcuszka.

Okrążenie dziewiąte robię tak, jak szóste, a dziesiąte tak, jak siódme.

W kolejnym okrążeniu robię słupek podwójny, tak jak w 7, tylko tym razem na poprzeczce będzie 3 oczka łańcuszka.

I teraz na poprzeczce półsłupek, cztery oczka łańcuszka tym razem. Następny półsłupek na kolejnej poprzeczce i cztery oczka. Na końcu robię dwa oczka i tak jak zwykle wbijam szydełko w pierwszy półsłupek. Przerabiam jedną nitkę, a potem dwie.

W kolejnym okrążeniu 13, robię półsłupek i 3 oczka. Półsłupek na łuku poprzedniego okrążenia.

Teraz, w okrążeniu 14, będę robiła dwa słupki łączone górą, ale słupki pojedyncze. Zamiast pierwszego robię półsłupek i jeszcze oczko, wbijam szydełko w kolejnym łuku i przerabiam do końca: 2 pętelki, 3 pętelki. Będziemy mieć teraz osiem takich motywów.

Jeszcze na zakończenie robię 8 półsłupków, żeby zmniejszyć otwór w bombce.

Zakończenie

Jeszcze na zakończenie robię 8 półsłupków, żeby zmniejszyć otwór w bombce.

Na koniec obcinamy nitkę, wyciągam ją i chowam z lewej strony. I mamy bombkę prawie gotową, bo jeszcze trzeba ją teraz namoczyć w mieszance kleju wikol i ługi. Wysuszyć na baloniku. Ja tak robię, ale każdy może mieć swój sposób usztywnienia tych bombek.

Taką bombkę można też zrobić na wypełnieniu, na kuli akrylowej o średnicy 8 cm.

Bombka wzór 25 na szydełko- poradnik wideo

Mam nadzieję, że każdemu udało się ze mną zrobić taką bombkę, a jeśli nie, to zapraszam do obejrzenia poradnika wideo.

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *