Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Polityka prywatności i plików cookies
W dłoni- bombka na choinkę zrobiona na szydełku z białego kordonka, na tle zielonego krzewu

Bombka 9 cm na szydełku

Wstęp

Bombka 9 cm na szydełku to kolejna piękna ozdoba na Twoją choinkę. Zapraszam do szydełkowania tej bombki. Jest to bombka jednoczęściowa, bez wypełnienia, zrobiona z połączenia dwóch wzorów. Jeśli zawieszkę przełożymy z drugiej strony, będziemy mieć po prostu inny wzór bombki. Będzie wyglądała inaczej.

Tę bombkę można również zrobić na kuli akrylowej, ale o średnicy 8 cm. Jak namoczymy tę bombkę i potem pompujemy balonik, to się troszkę rozciągnie i jest dlatego większa.

Jest to mój projekt bombki, dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli przy prezentowaniu swoich prac w MS, oznaczysz mnie jako autora.


Będę robiła z kordonka firmy Malwa Tex 180, szydełkiem 15 mm.

Bombka 9cm na szydełku- schemat

Objaśnienia do schematu

  • każde okrążenie zaznaczone jest innym kolorem
  • Okrążenie 1 i 2 ukazuje całość bombki
  • w okrążeniach 3-14 motywy powtarzamy 8 razy

Bombka 9cm na szydełku- opis wykonania

Początek bombki -wzór nr 1

Zaczynam od 7 oczek łańcuszka robię magiczną pętelkę, zamykam w kółeczko oczkiem ścisłym. W pierwszym okrążeniu robię 16 słupków, zamiast pierwszego słupka robię zawsze 3 oczka łańcuszka.

Okrążenie drugie: robię oczko łańcuszka i w tym pierwszym słupku dwa słupki w tym samym miejscu, w kolejnym słupku jeden słupek i dwa oczka łańcuszka.

Trzecie okrążenie: robię trzy słupki łączone górą zamiast pierwszego 2 oczka łańcuszka, wbijam szydełko w kolejne słupki, 6 oczek łańcuszka. Robimy tak 8 motywów, na ostatnim łuku robię 3 oczka i słupek- wbijam szydełko w połączenie słupków i przerabiam najpierw przez jedną nitkę, przez dwie i przez trzy.

Jestem na środku łuku i zaczynam okrążenie 4 od półsłupka. Dalej robię trzy słupki w połączeniu słupków poprzedniego okrążenia, 3 oczka łańcuszka, półsłupek w tym samym miejscu, trzy oczka i w tym samym miejscu jeszcze trzy słupki. Taka kokardka nam powstanie. Łączę okrążenie oczkiem ścisłym w pierwszym półsłupku.

Przechodzę oczkiem ścisłym na pierwszy słupek i teraz w okrążeniu piątym robię trzy słupki łączone górą. Zamiast pierwszego tym razem 2 oczka i wbijam szydełko w kolejnych słupkach. Teraz 3 oczka łańcuszka, półsłupek, 3 oczka, półsłupek z drugiej strony w trzecim oczku. Trzy oczka, trzy słupki łączone górą w kolejnych słupkach.


Łączę okrążenie oczkiem ścisłym i tutaj w tym miejscu zaczynam okrążenie szóste. Powtarzam takie motywy, jak w okrążeniu 4, ale dodaję po 2 oczka przed półsłupkiem i po półsłupku. Znowu nam powstaną takie kokardki.

Okrążenie 7 robimy tak samo, jak okrążenie 5. Łączę z początkiem oczkiem ścisłym i przechodzę oczkiem ścisłym na poprzeczkę z 3 oczek.

Dalsza część bombki- wzór nr 2

Teraz będę robiła innym wzorem, bardzo prostym: słupek i oczka łańcuszka.

I tak w okrążeniu 8 i 9 powtarzam: słupek, 3 oczka. W sumie robimy 24 słupki.

W okrążeniu 10: słupek, 2 oczka i w 11: słupek, oczko. Dalej robię same słupki w okrążeniu 12, a w 13 po 2 słupki łączone górą.
Powstały otwór jeszcze jest troszkę za duży, więc jeszcze zrobimy dwa półsłupki łączone górą. Łączę z początkiem oczkiem ścisłym, robię jeszcze jedno oczko, obcinam nitkę i bombkę mam prawie gotową.

Bombka 9 cm na szydełku- wykończenie

Po zrobieniu należy bombkę namoczyć w jakimś utwardzaczu. Ja zawsze robię to w mieszance kleju wikol i ługi. Potem wyciskam i suszę na baloniku. Używam białych baloników, bo one nie brudzą, bo czasami inne kolory potrafią zabrudzić nam trochę kordonek. Należy tak pompować balonik, żeby bombka miała ładny kształt. Nie wkładamy balonika do końca, o tym należy pamiętać, zostawiamy taką sporą końcówkę.

Mam nadzieję, że każdemu udało się zrobić taką bombeczkę, jeśli nie, to oczywiście zapraszam na zakupy do mojego sklepu z rękodziełem Bajery Eli. Znajdziecie tam bombki w różnych wzorach oraz wzory do samodzielnego wykonania. Zapraszam serdecznie na stronę mojego sklepu i dziękuję serdecznie za wspólne szydełkowanie.

Zachęcam do komentowania i pochwalenia się swoimi pracami.

Bombka 9 cm na szydełku– poradnik wideo

Podoba Ci się? Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobają: