Jajko wielkanocne zrobione na szydełku

Szydełkowa pisanka- jak zrobić?


Warning: Undefined array key "file" in /home/platne/serwer101606/public_html/bajeryeli.pl/wp-includes/media.php on line 1680

Szydełkowa pisanka to produkt na czasie, więc zabieramy się do szydełkowania takich kolorowych pisanek. Robię je z różnych resztek włóczek różnego gatunku. Może to być akryl, bawełna, czy kordonek. Jest to niewielki projekt, więc można tu wykorzystać różne resztki, które nam zostały od innych robótek. W zależności od grubości wykorzystanych włóczek można uzyskać różną wielkość jajeczka.

W tym artykule opiszę wykonanie szydełkowej pisanki z kordonka nowosolskiego https://archiwum.allegro.pl/oferta/kordonek-nowosolski-50×12-12-350m-bialy-nici-i7209239457.html o grubości 12. Do tej grubości używam szydełka nr 2,5mm, pomimo że producent zaleca szydełko 2mm. Przy użyciu takich nici i szydełka jajeczko ma 9 cm przy mierzeniu od jednego czubka do drugiego. Jest to wielkość naturalnego jajka klasy L.

Szydełkowa pisanka- opis wykonania

Schemat-jajko w całości
Schemat- jajko wielkanocne- legenda

Robótkę rozpoczynam od magicznego kółeczka, w którym robię 6 półsłupków. Nie łączę końca rzędu z początkiem, tylko robię ślimakiem. Koniec rzędu zaznaczam nitką w innym kolorze. W następnym rzędzie robię po dwa półsłupki w każdym półsłupku poprzedniego rzędu. Dalej przerabiam kolejne rzędy zgodnie ze schematem. Po zrobieniu 18 rzędu wypełniam jajko antyalergiczną kulką silikonową. Następnie w ostatnim już rzędzie zakańczam moją pisankę.

Takie szydełkowe jajka są bardzo praktyczne, bo można je (po włożeniu do jakiegoś worka) uprać w pralce, wysuszyć i będą jak nowe. Mogą służyć jako ozdoba wielkanocna, ale także chętnie bawią się nimi dzieci. Są dla nich bezpieczne.

Jeśli jesteś osobą początkującą w szydełkowaniu, to mam dla Ciebie wyjątkową propozycję. Otóż nagrałam taki minikurs, który dotyczy szydełkowania jajka wiekanocnego od podstaw. W tym filmie pokazuję krok po kroku, jak zrobić takie jajko w 3 różnych wersjach: jajko jednokolorowe (kraszanka), jajko w paski (pisanka) i jajko a królikiem (malowanka). Oczywiście wyjaśniam, jak korzystać ze schematów, co oznaczają poszczególne symbole w schemacie. Pokazuję, jak wykonać szydełkiem poszczególne elementy. W sumie ten kurs składa się z ponad 3 godzin nagrań video. Dodatkowo możesz się ze mną skontaktować przez ZOOM, jeśli będziesz mieć jakieś problemy. Teraz możesz ten kurs zgarnąć w promocji, do czego Cię zachęcam: https://bajeryeli.pl/produkt/minikurs-szydelkowe-jajko-od-podstaw/

Jeśli jednak nie uda Ci się zrobić takiego jajka wielkanocneg, możesz je spokojnie zakupić w moim sklepie: https://bajeryeli.pl/produkt/jajko-wielkanocne-na-szydelku/ Zapraszam!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *